ARS LATRANS Orchestra z nowym projektem – REWORK. “I Fall Again” Dawida Płonki

Pierwszym singlem promującym nowy projekt zespołu ARS LATRANS Orchestra jest utwór “I Fall Again” w nowej odsłonie Dawida Płonki.

Nietuzinkowość projektu ARS LATRANS Orchestra jest powszechnie znana już od samego ich wejścia na polski rynek muzyczny. To zupełnie niesztampowe podejście do tworzenia i komponowania. Wyjątkowość tego projektu bierze się również z tego, że zespół zaprasza artystów na obozy kompozycyjno-twórcze, gdzie powstają nowe utwory.

Organiczność tego zespołu jest jego największym atutem, artyści i publiczność nigdy się nie nudzą, czego upust można zaobserwować na licznych koncertach projektu.

fot. materiały prasowe

 

Projekt – Sztuka Miłości x Y2K – REWORKI to kolejne działania mające na celu – wyrywanie się schematom. Do współpracy z całym projektem Stowarzyszenie ARS LATRANS zaprosiło wyjątkowych twórców i producentów.

Utwory z albumu ,,Sztuki miłości” w nowej odsłonie przygotowali: Dawid Płonka, SARAPATA, Szatt i Eurodanek

Jak wspomina lider muzyczny zespołu – Piotr Wykurz (Clock Machine, Jann, Dawid Tyszkowski):

„Założeniem działalności naszego kolektywu ARS LATRANS jest wspieranie i promowanie twórców, dlatego po wydaniu płyty Y2K wpadł nam do głowy pomysł, żeby zaprosić producentów wywodzących się z kompletnie innych stylów i środowisk. Chcieliśmy, aby każdy twórca odwzorował w muzyce swój indywidualny pomysł. Przez to powstało coś wyjątkowego, pociągającego, zupełnie odmiennego niż utwory, które dotychczas wydawaliśmy.”

Pierwszy singiel ARS LATRANS Orchestra x Dawid Płonka – “I Fall Again” (Y2K Rework) jest utworem kończącym płytę “Sztuka miłości”, jednak tutaj, jego rework wdzięcznie rozpoczyna przygodę z zupełnie nowymi odsłonami piosenek ARS LATRANS Orchestry.

Rework autorstwa Dawida Płonki, nasycony motywem lat 2000 wzbudza ogrom różnorodnych uczuć w odbiorcy. Z jednej strony narastająca energia porywa w taneczną, kolorową otchłań, z drugiej, jak zawsze kojący wokal Runforresta, sprawia, że czujemy się bezpieczni w tym, co nowe i nieznane.

*****

Dawid Płonka jest młodym producentem inspirującym się brzmieniami hyperpopowej elektroniki oraz RnB. Tworzy solo projekt „Dafeat” pod którym można znaleźć najwięcej jego publikacji: w tym EP oraz mixtape, którego jeden z promujących singli „THONGS” znalazł się na okładce międzynarodowej playlisty „Tidal Rising Global”. Dawid ściśle współpracuje z Dominiką Płonką, ale na koncie również utwory z wokalistkami: Anią Szlagowską oraz Kathią.

ARS LATRANS Orchestrę tworzą: Runforrest (Grzegorz Wardęga), Odet (Aleksandra Dąbrowska), dybiński (Nikodem Dybiński), Kuba Jaworski (Gypsy and the Acid Queen, IGO), koko die (Konrad Nikiel), Jakub Wojtas (IGO, MGO, Clock Machine), Piotr Wykurz (Dawid Tyszkowski, Jann, Clock Machine).

 

Leave a Reply