Tańka Szafraniec z projektem “MOZAIKA AKUSTYCZNIE”. Posłuchaj “Przemijam” (live session)

Wersja live singla “Przemijam” otwiera nowe wydawnictwo Tańki Szafraniec – “MOZAIKA AKUSTYCZNIE”.

Cała live sesja do projektu była nagrywana w otulinie mazowieckich łąk i lasów, w promieniach jesiennego słońca, w maleńkim domku tworzącym wyjątkowo inspirujący klimat. Projekt MOZAIKA AKUSTYCZNIE to kameralna wersja piosenek z debiutanckiego albumu Tańki, daleko odbiegająca od pierwotnego big-beatowego i synth-popowego sznytu, dodając im jednak wyjątkowo intymnego charakteru.

Nagrania z towarzyszeniem muzyków i kolegów: basisty i aranżera Filipa Torresa, perkusjonalisty Bogusza Wekki i gitarzysty Kacpra Stolarczyka, zrealizował dźwiękowo Krzysztof “Kisiu” Wojciechowski a video powstawało pod czujnym okiem Rafała Rudzkiego z Vintage Sessions.

fot. Rafał Rudzki

 Wydawnictwo składa się z 5 utworów, pierwszy z  nich „Przemijam” miał premierę 20 stycznia 2023 a kolejne będą pojawiały się od lutego do maja począwszy od Walentynek.

„Przemijam” to kompozycja Tańki, jej męża Michała Szafrańca oraz producenta albumu Tomasza „Harrego” Waldowskiego. Wokalistka opowiada tu o trudnych uczuciach, zwątpieniu, poczuciu samotności, walce rozumu z sercem, rozterkach. Jest to emocjonalnie najcięższy utwór z całego cyklu MOZAIKA AKUSTYCZNIE. Pozostałe piosenki, których premiery nastąpią w kolejnych miesiącach są znacznie bliższe wiośnie, cieplejsze, niosące poczucie wolności i spełnienia.

Wydawnictwo powstało dzięki wsparciu ZAW STOART i ma być zapowiedzią pracy nad akustyczną trasą koncertową wokalistki.

 

fot. Rafał Rudzki

Jedna odpowiedź do “Tańka Szafraniec z projektem “MOZAIKA AKUSTYCZNIE”. Posłuchaj “Przemijam” (live session)”

Leave a Reply