Iggy Pop docenił polskich artystów. Kacperczyk z utworem “Iggy” w radiu BBC

Iggy Pop ponownie docenił polskich artystów. Tym razem w swojej audycji zaprezentował utwór “Iggy” braci Kacperczyk.

Rockman prezentował już w swojej audycji na antenie BBC Radio 6 utwory m.in. Zamilskiej, Hańby! czy Trupy Trupa, teraz przyszedł czas na kolejnych. W ostatniej odsłonie programu Iggy Pop podzielił się ze swoimi słuchaczami utworem “Iggy” grupy Kacperczyk.

fot. materiały prasowe

– Zagrałem teraz duet młodych, polskich artystów. Piosenka nazywa się „Iggy” i nie jest co prawda o mnie, tylko o nich. Jest o tym, skąd są i dokąd obecnie zmierzają. Wspominają w niej mnie, Elvina Jonesa i Young Fathers i cieszę się, że mnie uwzględnili. Piosenka ma bardzo inteligentny, złożony tekst, w sieci znajdziecie teledysk z jego angielskim tłumaczeniem i zdjęciami, które dobrze reprezentują to, jak młodym ludziom żyje się dziś w Polsce. To naprawdę specyficzny kraj, w którym jest mnóstwo młodych talentów – powiedział w swoim programie Iggy Pop

Kacperczyk to zespół, który tworzą bracia Maciej i Paweł. Maciej to autor tekstów i wokalista, gra także na gitarze. Paweł odpowiada za produkcję muzyki, jest też perkusistą. Są pierwszą alternatywną grupą, która znalazła się w kręgach SBM Label dotychczas kojarzonej tylko z rapem.

 

Iggy Pop na antenie BBC promował polskich artystów

Leave a Reply