Łukasz Juszkiewicz i Voice by Yush z utworem “Tamte święta, tamten czas” [RECENZJA]

Łukasz Juszkiewicz wraz z uczniami szkoły Voice by Yush przygotował autorską pastorałkę “Tamte święta, tamten czas”.

Tamte święta, tamten czas” to piosenka skomponowana przez Łukasza Juszkiewicza do słów Sylwii Skibińskiej. Utwór ten wykonali uczniowie Voice by Yush, którą prowadzi artysta. Pastorałka została napisana w ten sposób, żeby każdy z biorących w niej udział mógł odnaleźć swoje miejsce. I to się udało, dzięki czemu usłyszymy wielu uczniów w różnym wieku (właściwie cały chór), niemal każdy reprezentujący trochę inny poziom wokalny i interpretatorski.

fot. materiały prasowe

Wśród wykonawców znalazło się także miejsce dla samego gospodarza. Propozycja nie wyróżnia się czymś szczególnym od strony czysto artystycznej, bo została stworzona z myślą o okresie zimowo-świątecznym. Dlatego w tym przypadku ważne było oddanie klimatu, który wiąże się z tym czasem. Nastrój został więc zachowany, ale warto dodać, że to całkiem udana kompozycja, która łatwo zapada w pamięć. Jej charakterystyczny wydźwięk sprawia, że rodzi się emocjonalna więź z tym utworem, który być może znajdzie swoje właściwie miejsce i będzie corocznie przypominany. W końcu żywot takich piosenek jest wielowymiarowy, bo możemy odkrywać je na nowo z każdym kolejnym rokiem. W tym przypadku warto docenić też jej świeżość i dobrą realizację, która przekłada się na to, że pastorałka “Tamte święta, tamten czas” będzie broniła się także za kilka lat, a przy okazji stanie się ciekawą pamiątką dla wszystkich uczestników tego projektu. Wielkie gratulacje dla Łukasza, który był w stanie nie tylko stworzyć wartościową propozycję, ale nadał jej życie, wprowadzając do niej całą gamę kolorytów wokalnych. Do tego dochodzi jego wrażliwość, bez której to przedsięwzięcie nie byłoby aż tak istotne.

*****

VOICE by YUSH szkoli i rozwija pasję wokalną dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a jej siedziba mieści się w Kamienicy W18 w Ciechanowie.

Właściciel szkoły, Łukasz Juszkiewicz, jest certyfikowanym trenerem wokalnym. Przypomnijmy, że szersza publiczność zna go jako półfinalistę z III edycji programu The Voice of Poland w drużynie Marka Piekarczyka. Wokalista został także wyróżniony w programie Szansa na Sukces Opole 2019. Jest Laureatem Festiwalu piosenki Literackiej OFPA w Rybniku, natomiast na Festiwalu lat 60. i 70. “Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” otrzymał I Nagrodę od Prezesa ZaiKsu Janusza Foglera. Oprócz swoich projektów i przygotowania solowego repertuaru na płytę, koncertował z Marcinem Wyrostkiem i Corazon (również symfonicznie), jak i współpracuje z innymi znanymi artystami w Polsce. Ostatnio wydał singiel „Twój czas“ z wytwórnią Delphy Record.

Twierdzi, że kształcenie wokalistów, to przede wszystkim indywidualna praca nad emisją głosu, interpretacją tekstów i techniką wokalną. Szkoła organizuje warsztaty wokalne – do tej pory uczestniczyli w nich Monika Urlik, Elżbieta Zapendowska, Matteo Mazzuca, Julita Zielińska oraz Jacek Rozenek. Artysta bierze udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, przygotowuje do festiwali, a także współpracuje z wieloma placówkami w kraju.

*****

Uczniowie Voice by Yush zdobywają liczne nagrody na festiwalach ogólnopolskich i nie tylko. Ze swoim trenerem wokalnym nagrali już trzy płyty w projekcie „DUETY”, ale na tym nie koniec. Szykują wiele niespodzianek na najbliższy rok, nawet takich o zasięgu ogólnopolskim. Natomiast na podsumowanie świąt postanowili przygotować autorską piosenkę świąteczną „Tamte święta, tamten czas”. Jak sami twierdzą składają nam w ten sposób życzenia uśmiechu na twarzach i radości na cały nadchodzący rok 2023.

 

Leave a Reply