Paulina Wróblewska z autorskim albumem. Posłuchaj singla “Obok”

1 grudnia ukazała się autorska EPka “Wiatr” Pauliny Wróblewskiej. Jest to drugi album w jej dorobku artystycznym. Najnowszym singlem promującym album został utwór “Obok”.

“Wiatr” to zbiór czterech autorskich utworów, które wymyśliłam w czasie lockdownu. Teksty dojrzewały w szufladzie, czekając na melodie, często wymyślane za kierownicą, nagrywane na dyktafon. Wymyśliłam ich więcej, lecz właśnie te uznałam za najlepszej jakości owoce. Choć zdjęcie okładkowe nie jest tożsame z moim aktualnym wizerunkiem, to właśnie ono oddaje ówczesny, pandemiczny charakter. W tej muzyce kryją się moje przemyślenia, bunt i niezgoda, pożegnanie i tęsknota, miłość i szczęście. Na pewno więcej w nich nostalgii, ale właśnie taka była i nadal jest część mnie. – jak informuje artystka.

 

fot. okładka EP (fot. Marta Sosz, projekt Marta Słociak-Wiszniewska)

*****

Paulina Wróblewska – wokalistka, aktorka. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Ukończyła wokalistykę jazzową w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego. Wydała dwie płyty – „Moja Alabama” z utworami z repertuaru Ludmiły Jakubczak i autorską EPkę „Wiatr”. Jest również laureatką konkursów wokalnych. Do jej najważniejszych osiągnięć należą: I miejsce na 13. Ogólnopolskim Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej FORMA w Barcinie, finał 41. edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, I miejsce na 5. edycji Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego, I miejsce na 12. edycji Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, dwukrotny finał Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej.

 

Leave a Reply