Spędź święta z Patty Gee. Posłuchaj utworu “Dzień jak ten” [RECENZJA]

Święta coraz bliżej, a bożonarodzeniową atmosferę podgrzewa najnowszy singiel Patty Gee „Dzień jak ten”. Do utworu powstał teledysk.

Patrycja Głód występująca jako Patty Gee, zaprezentowała nowy utwór w na pozór typowej konwencji świątecznej. Propozycja ma czytelny przekaz, który spójnie współgra z pozytywnymi emocjami, które wokalistka wyzwala poprzez własną interpretację. Optymistyczny wymiar tej piosenki wydaje się oczywisty, ale już przygotowanie jej od strony czysto muzycznej jest na swój sposób zaskakujące. Artysta postawiła na styl retro-popu, stąd nie zabrakło doskonale zaaranżowanych instrumentów (m.in. dęciaki), ale też typowych dzwoneczków, które podkreślają radosny wydźwięk tego utworu. Dopełnieniem całości jest barwny, niezwykle klimatyczny teledysk (ciekawe wykorzystanie postaci Grincha).

fot. Marta Chodur

Zręcznie wykorzystanie wielu elementów, które składają się na świąteczną piosenkę, zostały dobrze ze sobą spojone, ale warto zauważyć, że przy tej okazji Patty Gee mogła również pokazać pełnię swoich możliwości wokalnych. To właśnie jej interpretacja wiążąca się z wokalem sprawiła, że kompozycja posiada niezwykle żywy koloryt. Tekst także nie budzi zastrzeżeń, bo w końcu tego typu propozycje rządzą się swoimi prawami i nawet pewna bezpośredniość słów jest wybaczalna. Ważne, że świąteczny nastrój należycie przekłada się na każdy aspekt odbioru kawałka “Dzień jak ten“. Ten optymistyczny przekaz bywa zaraźliwy. Warto sprawdzić, szczególnie, gdy ktoś szuka nowości spod znaku zbliżających się świąt.

*****

Patrycja Głód występująca pod pseudonimem artystycznym Patty Gee, to pochodząca z Polski młoda wokalistka i songwriterka. Od kilku lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Artystka ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. W. Lutosławskiego w Krasnymstawie oraz Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Pasję do pisania tekstów i muzyki łączy z pracą jako Lighting Design Engineer. Aktualnie Patty Gee studiuje grafikę na New York Institute of Art oraz przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty. Artystką wydała już cztery single w tym inspirowany muzyką indie “Górnolotną”, anglojęzyczne “Our Space”, “Piece of Art” oraz balladę “Deszcz”.

„Tworzę muzykę równie różnorodną jak moje życie i emocje. Piosenki, które piszę są dla mnie w pewnym sensie pozytywką – wspomnień, marzeń i oczekiwań. Zależy mi na tym, aby muzyka była jednocześnie manifestacją uczuć i pragnień, radości i żalu, szaleństwa i tęsknoty… Poprzez „Dzień jak ten” pragnęłam podzielić się ze słuchaczami optymizmem, to utwór, który ma uszczęśliwiać, łączyć i bawić. Święta to w końcu czas wspólnej celebracji, bycia razem z najbliższymi osobami. Nic nie przynosi mi takiej satysfakcje jak obdarowywanie podarunkami, dlatego najnowszy singiel traktuje jako prezent i ukłon w stronę odbiorców” – mówi Patty Gee.

*****

Dzień jak ten” to klimatyczny i pełen pozytywnej energii singiel utrzymany brzmieniowo w estetyce retro. Patty Gee proponuje słuchaczom sentymentalną podróż wzdłuż amerykańskiej tradycji. Celebracja świąt Bożego Narodzenia, barwny teledysk z pomysłową scenografią i Grinch we własnej osobie… Wizja artystki łączy zagraniczne jak i polskie akcenty, co sprawia, że utwór nabiera uniwersalnego wymiaru. Serwuje nam pełen ciepła, pogody ducha i optymizmu singiel, czerpiący brzmieniowo z estetyki retro. Teledysk nawiązuje do kultowych postaci stworzonych przez Dr. Seussa w klasycznej książce “How the Grinch Stole Christmas!”, na której podstawie stworzono jeden z najbardziej wpływowych filmów świątecznych “Grinch: Świąt nie będzie” (reż. R. Howard, 2000). Patty Gee wystylizowana została na Cindy Lou Who, a akompaniujący jej muzyk na tytułowego Grincha.

 

Leave a Reply