Natalia Kukulska z koncertem MTV Unplugged w łódzkim Monopolis [FOTORELACJA]

25-lecie swojej działalności artystycznej, Natalia Kukulska uczciła, biorąc udział w kultowym formacie koncertowym MTV Unplugged. Teraz przyszedł czas na serię koncertów, a jednym z nich był występ artystki w łódzkim Monopolis.

Koncert MTV Unplugged w Łodzi odbył się 11 grudnia. Na tę okoliczność skład zespołu Natalii został poszerzony i urozmaicony o ciekawe instrumentarium, reprezentowanym przez 11 muzyków. Koncepcję muzyczną koncertu Natalia stworzyła wraz z Archie Shevskim – producentem i muzykiem, z którym pracuje od lat. Archie jest też autorem aranżacji oraz zagrał na pianinie i wurlitzerze. Na gitarze akustycznej usłyszeliśmy Artura BooBoo Twarowskiego, a na Moog’u Marcina Małego Górnego.

fot. Bartosz Kuśmierski Photography

W sekcji instrumentów perkusyjnych znaleźli się – perkusja (Michał Dąbrówka), marimba (Jan Dąbrówka) i handpany (Michał Pękosz), w sekcji instrumentów dętych ciekawy zestaw stanowi – waltornia (Mikołaj Grott), klarnet basowy (Tomasz Żymła) i flet (Tomasz Duda). Ważnym elementem całej muzycznej oprawy jest sekcja wokalna, a w niej znakomici – Kasia Rościńska, Ola Nowak i Archie Shevsky.

Podczas koncertu Natalia zabrałą widzów w sentymentalną podróż przez 25 lat swojej twórczości. Usłyszeliśmy więc piosenki z pierwszych albumów wokalistki, takie jak “Im więcej Ciebie tym mniej”, “W biegu”, czy “Piosenka światłoczuła”, ale nie zabrakło też utworów z ostatnich albumów, a nawet z jubileuszowej EP “Jednogłośna”, wydanej jesienią 2021.

 

 

 

 

fot. Bartosz Kuśmierski Photography

Leave a Reply