Hurkiblaszki i jej energetyczny utwór “Bardziej siebie lubię” [RECENZJA]

“Bardziej siebie lubię” to solowa propozycja wokalistki występującej jako Hurkiblaszki. Do utworu powstał teledysk.

Paula Hurkot-Akimenkow zaprezentowała piosenkę czerpiącą z nowocześnie podrasowanej produkcyjnie muzyki pop-dance, która w czytelny sposób stapia się w jedną całość z wokalem artystki. W tym przypadku całkiem niezła realizacja wyciągnęła ten utwór ponad przeciętność, a jego przebojowy charakter sprawia, że łatwo wpada w ucho. Sam bit jest nienachalny, choć wciąż przypomina, że mamy do czynienia z muzyką taneczną, co także jest atutem tej propozycji. Wokalistka zdecydowała się na wyraźne pogłębienie klimatu i właśnie przez ten zabieg utwór dobrze koresponduje z jej możliwościami wokalnymi.

fot. materiały prasowe

Dlatego czysty, lekko sensualny głos nadaje piosence rozpoznawalnej charakterystyki, sprawiając, że jej wydźwięk w nierozerwalny sposób łączy się z artystką. Ten pierwiastek rozpoznawalności jest bardzo ważny w tego typu produkcjach. Najsłabszą częścią jest warstwa tekstowa, nad którą Paula powinna jeszcze popracować. Słowa nie zakłócają jednak ostatecznego przekazu, tak wyraźnie łączącego się z tym, co wokalistka ma na dzień dzisiejszy do powiedzenia. Tym bardziej, że idą za tym jej osobiste przemyślenia.

Bardziej siebie lubię” odznacza się więc dobrą produkcją, bezpośrednio podkreślającą gatunek muzyczny, w którym wokalistka czuje się bardzo dobrze. Hurkiblaszki, bo tak właściwie nazywa się jej projekt, ma ściśle określoną wizję artystyczną, co w tym przypadku ma duże znaczenie. Tym samym jej poczynania nie stają się nijakie i zostały skierowane do określonego słuchacza, który w takiej stylistyce odnajdzie kilka wcześniej wymienionych walorów. W ogólnym odniesieniu do muzyki klubowej, czy też szerzej rozumianego popu nie jest to utwór zaskakujący czymś niezwykle oryginalnym, ale umiejętne uwypuklenie pewnych elementów sprawia, że może on konkurować z bardziej popularnymi produkcjami na polskim rynku muzycznym.

*****

Utwór “Bardziej siebie lubię” porusza temat presji społecznej i miłości własnej. Być może znajdziesz tam siebie?

Hurkiblaszki kocha muzykę. Jako 6-cio latka wystąpiła w ,,Od przedszkola do Opola”. Hurkiblaszki to prywatnie Paula Hurkot-Akimenkow, która w wieku dorastania była głosem kilku rockowych kapel m.in. zespołu Seek Me Out z Wrocławia. Z wielu przyczyn (zarówno dobrych, jak i tych mniej szczęśliwych) zarzuciła muzykę na kilka lat, a po urodzeniu córki wrócił do niej zew twórczy, dystans i odwaga na realizację pasji. Odnalazła się w lżejszych gatunkach, w których – jak sama twierdzi – posiada większą swobodę wyrażania siebie.

*****

TEKST / WOKAL: Paula Hurkot-Akimenkow

PRODUKCJA: Jacek Markuszewski, Studio JM RECORDS

MIX/MASTERING: Karol Kułakowski

 

Leave a Reply