Pozytywny przekaz i brzmienie mandoliny. Karolina Jastrzębska z utworem “Wstanę na raz” [RECENZJA]

“Wstanę na raz” to pozytywny utwór Karoliny Jastrzębskiej, w którym wokalistka wykorzystała brzmienie mandoliny. Do premierowego singla powstał teledysk.

W utworze “Wstanę na razKarolina Jastrzębska wykorzystała wszystko to, co na dzień dzisiejszy jest dla niej interesujące w muzyce. Stąd na pierwszy plan wysuwa się lekkie, popowe brzmienie, ale także dźwięki mandoliny, które niewątpliwie ubarwiają całą kompozycję. Artystka stawia także na czytelnie zaprezentowaną melodykę, dodającą przebojowego charakteru piosence. Do tego dochodzi ekspresja wykonawcza sprawiająca, że nowa propozycja Karoliny mogłaby odnaleźć się na playlistach niejednej stacji radiowej (tutaj pojawiają się skojarzenia z Kasią Popowską).

fot. Paweł Piekarski

Należy także zauważyć, że Karolina posiada rozpoznawalną barwę głosu i nie da się ukryć, że jest gruntownie przygotowana jako wokalistka. Sama kompozycja powstała we współpracy ze znaną już w niektórych kręgach Oksaną Predko, a także niezwodnym Chrisem Aikenem, Chrisem Traversem i Sławomirem Berdowskim. Jej nośny charakter może wydawać się troszkę trywialny, ale w ogólnym rozrachunku to całkiem dobra piosenka, tym bardziej, że broni jej doskonała realizacja. Pozytywny przekaz sprawia, że utwór staje się w takim gatunku artystycznym spójną opowieścią, gdzie każdy element ma swoje uzasadnione miejsce. Nie należy dopisywać do niego zbędnej filozofii, bo dostaliśmy po prostu zgrabną propozycję, która w rzeczywisty sposób ujawnia pomysł Karoliny Jastrzębskiej na własną twórczość. A ten wydźwięk około folkowy, wychodzący z brzmienia mandoliny dodaje uroku całości. Na takie piosenki wciąż jest miejsce na polskim rynku muzycznym. Czekamy więc na kolejne.

*****

Singiel “Wstanę na raz” powstał z potrzeby motywacji nie tylko innych, ale też samej siebie do działania! Gdy chce się robić to, co się kocha, droga nie zawsze jest usłana różami, ale satysfakcja z sukcesów, nawet tych małych, jest bardzo duża. Muzycznie ciekawym zabiegiem jest także wykorzystanie w piosence mandoliny – instrumentu wciąż oryginalnego i mało znanego w Polsce.

„Droga do celu bywa równie przyjemna, co jego osiągnięcie. Dlatego nie rezygnuję z marzeń i cieszę się każdą chwilą, którą poświęcam na ich spełnianie!” Karolina Jastrzębska

fot. Paweł Piekarski

Karolina Jastrzębska to wokalistka, która już od lat koncertuje, akompaniując sobie na mandolinie lub gitarze akustycznej. Swoją przyszłość i teraźniejszość wiąże z muzyką, która jest jej wielką pasją, co z pewnością słychać podczas koncertów na żywo, ale też w nagraniach studyjnych. W piosenkach stawia przede wszystkim na dobry i oryginalny wokal, chwytliwe melodie, ciekawe instrumentarium oraz pozytywne wibracje!

Jako jedna z nielicznych osób w Polsce uczy gry na mandolinie, ale też sama rozwija swoje umiejętności w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy na wydziale wokalnym. Jest także liderką dwóch zespołów: Stacja Folk oraz Caroline & the Lucky Ones.

*****

Utwór “Wstanę na raz” w serwisach streamingowych: https://e-muzyka.ffm.to/karolinajastrzebskawstanenaraz

 

Jedna odpowiedź do “Pozytywny przekaz i brzmienie mandoliny. Karolina Jastrzębska z utworem “Wstanę na raz” [RECENZJA]”

Leave a Reply