Nowy singiel “Mój jest ten kawałek podłogi” i premiera płyty “Męskie Granie 2022”

Najgłośniej na trasie Męskie Granie 2022 publiczność wykrzykiwała MÓJ JEST TEN KAWAŁEK PODŁOGI! Tuż przed premierą całej płyty „Męskie Granie 2022” ukazał się kolejny singiel promujący to wydawnictwo.

Za nami największa trasa Męskiego Grania w historii. W tym roku projekt odwiedził aż osiem miast, a w line-upie wydarzenia znalazło się ponad 80 wykonawców, którzy zagrali aż 180 koncertów. Zapisem tych wyjątkowych muzycznych emocji jest wydawnictwo, które pojawi się w sklepach 25 listopada.

fot. materiały prasowe

Dwie godziny najlepszej polskiej muzyki

Album Męskie Granie 2022 zawiera najlepsze wykonania utworów zarejestrowane podczas zakończonej w sierpniu trasy. Tegoroczny projekt był jeszcze bardziej eklektyczny niż podczas wcześniejszych edycji, a z dwóch scen wybrzmiały nowe muzyczne gatunki, w tym rap, jazz czy elektro, co będzie można usłyszeć także na albumie. Na każdym z koncertów pojawiły się dwa nowoczesne mobilne studia – każde z nich przejechało po Polsce ponad 3000 km. W ten sposób udało się nagrać ponad 200 godzin koncertów, z czego na płytę wyselekcjonowano ponad dwie godziny muzyki. Premiera albumu zaplanowana została na 25 listopada, a krążek dostępny jest w preorderze od 4 listopada.

4 listopada, odbyła się także premiera pierwszego singla zapowiadającego wydawnictwo – “Orkiestra / Pani w obuwniczym” w wykonaniu Męskie Granie Orkiestry 2022. Na dwóch płytach znajdzie się jeszcze 13 innych utworów, w tym m.in. tegoroczny singiel “Jest tylko teraz”, “Polskie tango”, “Zwiedzam świat” czy “Kawałek podłogi”.

Płyta powstała we współpracy z Mystic Production. Wytwórnia odpowiadała za nagranie i wydanie albumu.

 

Leave a Reply