Rozgrzewający singiel Kapeli Bożków. Posłuchaj utworu “Venus z bosą nogą”! [RECENZJA]

Kapela Bożków postanowiła wpuścić trochę ciepła do jesienno-zimowej pory roku, prezentując teledysk do nowego singla “Venus z bosą nogą”.

fot. okładka singla

Venus z bosą nogą” to jedna z najbardziej zaskakujących propozycji na płycie zatytułowanej “Kapela Bożków” (ukazała się w 2021 roku), bo odsłania różnorodność stylistyczną, jaka mieści się w muzyce bandu. Właściwie ten instrumentalny kawałek pokazuje, że elementy około rockowe nie są najważniejsze w ich twórczości. Oczywiście jest to żywa kompozycja, bo przypomnijmy, że cały album został nagrany “na setkę”, jednak muzyka tym razem została odmieniona na wiele sposobów. Nowy singiel to również świetne zgranie instrumentów, gdzie każdy motyw dostał własną przestrzeń.

 

Dlatego obok ożywiającej całość, wyśmienitej rytmiki perkusyjnej (Paweł Fadiejew), pojawia się odrobina gitarowego brudu (Oskar Babiak), fajnego groove’u basowego (Wojtek Grzesiak) i przejmującej niekiedy dowodzenie trąbki (Jacek Mokrzan). Ten ostatni instrument dodaje bardziej szlachetnego wyrazu całej kompozycji, pokazując, że Kapela Bożków lubi czerpać z wielu gatunków, nawet tych idących w stronę jazzu. Ma ku temu predyspozycje, bo band niezwykle sprawnie porusza się po różnych stylach, potwierdzając przy tym swoje zawodowstwo. Warto dodać, że zespół bawi się pewną formą i jest w tym duża doza luzu. Do tego ciepłe brzmienie “Venus z bosą nogą” ma walory rozgrzewające, co podczas jesienno-zimowych wieczorów sprawdza się doskonale.

*****

“NADCHODZI ZIMA! 🥶 Czas więc na wspomnienie cieplutkiego lata. Prezentujemy Wam nasz nowy klip do utworu “Venus z bosą nogą”. Co gra w duszy artysty? Oglądajcie do końca i przekonajcie się sami!” – Kapela Bożków

 

 Klip zrealizowano przez noworudzką Fabrykę Filmów Piotra Niełacnego. To ekranizacja utworu z pierwszej płyty zespołu “Bożków Kapela”, wydanej w czerwcu 2020. Realizacja audio: STUDIO M23 Bartosz Miszczyk – Wałbrzych.

KAPELA BOŻKÓW powstała w połowie 2018 roku jako kwartet na trąbkę (Sebastian Pachecki), gitarę (Oskar Babiak), gitarę basową i wokal (Wojtek Grzesiak) oraz perkusję (Paweł Fadiejew). Pierwszy rok ich twórczości to summarum czterech muzycznych osobowości, które połączyły swoje pasje, aby stworzyć coś nowego – mieszankę jazzu, funky i rocka.

Pod koniec 2019 roku Sebastiana zastąpił Jacek Mokrzan, który prócz trąbki wniósł w ich brzmienie również harmonijkę. Mają za sobą sporo koncertów głównie na terenie Dolnego Śląska, skąd się wywodzą.

Zwieńczeniem pracy w ich założycielskim składzie jest pierwszy krążek zatytułowany “Bożków Kapela”, który ujrzał światło dzienne w czerwcu 2021 roku. Płyta została zarejestrowana na tzw. setkę, co pozwoliło uzyskać ciekawy efekt grania na żywo. Na płycie znajduje się osiem różnych stylowo utworów, głównie instrumentalnych, ale także z wokalem.

*****

Kapela Bożków w składzie :

trąbka – Jacek Mokrzan

gitara – Oskar Babiak

bass – Wojtek Grzesiak

perkusja – Paweł Fadiejew

 

fot. materiały prasowe

Jedna odpowiedź do “Rozgrzewający singiel Kapeli Bożków. Posłuchaj utworu “Venus z bosą nogą”! [RECENZJA]”

Leave a Reply