Rockowe brzmienie w czystej postaci. RHBLUESS prezentuje utwór “Atencjusze” [RECENZJA]

“Atencjusze” to najnowszy singiel rockowego zespołu RHBLUESS, do którego powstał teledysk.

Zespół RHBLUESS umiejętnie nawiązuje do klasycznego brzmienia muzyki rockowej z elementami delikatnie iskrzącego bluesa. W muzyce grupy odnajdziemy wiele naturalności i swobody, co potwierdza ich nowy singiel zatytułowany “Antencjusze“. Zawodowe zgranie całości unosi utwór na fali energetycznych akcentów, wyzwolonych wyłącznie na gruncie żywego brzmienia.

fot. materiały prasowe

Dlatego przekaz podkreślony dźwiękami wysuwających się na pierwszy plan gitar zyskuje na atrakcyjności, a brak jakichkolwiek naleciałości syntetycznych dodaje tej propozycji autentyzmu. Owszem, nie odnajdziemy w tym wielkiej oryginalności, może całość staje nieco archaiczna w takim dosłownym rozumieniu, jednak siła muzyki RHBLUESS leży gdzieś indziej.

To twórczość istniejąca poza komercyjnym obiegiem, wzbogacona jedynie rockowym sznytem. Podział na zwrotki i refreny jest typowy, pojawia się także nieprzesadnie rozciągnięta solówka gitarowa. To jednak wystarczyło, by łącząc całość z jakże udanym tekstem, stworzyć coś namacalnie prawdziwego. Tak, bo takie utwory bronią się po prostu zawodowstwem, prawdą i realnością prezentowania własnej twórczości, nawet jeśli nadmiernie nawiązują do tego, co w muzyce już było. To też muzyka, która zyskuje na wartości podczas prezentowania jej na żywo, więc dla wielbicieli gatunku “Atencjusze” powinny być wystarczającym pretekstem, by szukać bandu na koncertach.

*****

“Życie przeniosło się do przestrzeni wirtualnej, a ludzie zachłysnęli się tym, że w nierealnym świecie tak łatwo stać się „gwiazdą”, kimś niezwykle popularnym, prezentując życie prywatne, uczucia, szafując pięknymi hasłami lub kontrowersyjnymi wypowiedziami. Internet pozwala wykreować człowieka na kogoś, kim ten naprawdę nie jest. Wszystko na pokaz, wszystko na sprzedaż. Atencja w modzie…” – autor tekstu Daniel Buchowiecki

Muzyka zespołu RHBLUESS to ekspresyjna mieszanka różnych odmian rocka. Repertuar stanowią własne kompozycje śpiewane w języku polskim. Inspiracją tekstów jest życie, które właściwie samo je pisze.

Zespół przykłada ogromną wagę do klasycznego rockowego brzmienia, dzięki czemu gwarantuje dużą porcję pozytywnych wibracji.

Zespół RHBLUESS powstał w Poznaniu w 2020 roku i od samego początku został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność, zyskując szybko rzeszę fanów. Na koncie grupa posiada szereg koncertów, występów klubowych i charytatywnych, w których także chętnie uczestniczą, pomagając innym. Członkowie RHBLUESS od wielu lat związani są z muzyką i estradą. Wcześniej współpracowali z zespołami grającymi różne style, występując na dużych i małych scenach. Więcej o zespole: https://www.rhbluess.com

*****

Skład zespołu:

Dariusz Szaumkessel – wokal

Waldemar Krupiński – gitara

Mariusz Henschke – gitara

Radosław Grabarek – bas

Piotr Wiciak – perkusja

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply