Neodym prezentuje utwór “Manifesto”. Osobisty manifest artystki przeciwko wojnie

Nowy utwór Neodym zatytułowany “Manifesto (Veni, Vidi, Vici)“, to osobisty manifest artystki przeciwko wojnie.

“Modlę się o pokój i ciszę oraz krzyczę przeciwko wojnie i przemocy.” To mocne stwierdzenie jest zarówno refrenem, jak i kluczowym przesłaniem nowego singla NEODYM zatytułowanego „Manifesto (veni, vidi, vici)”. “Ta piosenka to również mój hołd dla żołnierzy walczących na froncie o niepodległość swego kraju.”

fot. materiały promocyjne

Neodym w nowej odsłonie udaje się nie tylko ciekawie tekstowo, lecz i swoim niepowtarzalnym głosem przekazać ponadczasowe przesłanie w imię wolności, ale także umiejętnie splatać wiele muzycznych gatunków. Piosenka zaczyna się porywająco, z lekko uduchowionymi elementami popu z lat 80., następnie odważa się wskoczyć do zdominowanego przez saksofon „jazz baru“, aby w kolejnej części wybuchnąć w najlepszym stylu „Lady Gaga” pompatycznymi basami i retro-modernistycznymi bitami.

Piosenkarka cytuje również Cezara: „veni, vidi, vici“, aby przekazać jasny komunikat, że sztuka jest niezwyciężona, i że będąc artystami możemy dokonywać zmian oraz odnosić zwycięstwo dzięki wolności słowa, nawet jeśli jako jednostka nie jesteśmy w stanie wpłynąć na bieg historii.

*****

NEODYM – głos, który zabiera w galaktyki magnetycznych oddziaływań. To część kosmosu. Siła przyciągania.  Niebieski szał. NEODYM śpiewa o sensie istnienia, planetarnych interakcjach oraz o międzyludzkich relacjach.

Artystka urodziła się w Wielkopolsce a dorastała na Dolnym Śląsku, lecz z powodu jej niezaspokojonej ciekawości, która była motorem napędowym, losy rzuciły ją za granicę, do Niemiec, gdzie obecnie zamieszkuje.

NEODYM wierzy w ideały, chce być neonowym światłem i swoją twórczością dawać nadzieję w lepsze jutro – bez żadnych stylistycznych ograniczeń.

Obecnie trwają prace nad solową płytą NEODYM, która ukaże się w przyszłym roku.

 

Leave a Reply