Piotr Zioła prezentuje teledysk do utworu “Prąd”

“Prąd” to najnowszy singiel zapowiadający nowy album Piotra Zioły, do którego powstał teledysk.

Napisany przez Piotra tekst opowiada o koszmarze, który obraca się w piękny sen. W każdym z ukazujących się utworów, Piotr w subtelny sposób zdradza historię ostatnich 6 lat milczenia, a ich uzupełnieniem są pełne symboliki klipy.

Piotr na swojej drugiej płycie zabiera nas w podróż, dzięki której odkrywamy, co się u niego działo przez ostatnich kilka lat, kiedy to niespodziewanie zniknął ze sceny. Każdy z utworów w subtelny sposób opisuje doświadczenia z tego okresu. Artysta, z pomocą zaproszonych do pisania gości – Pauliny Przybysz, Justyny Święs, Bisza i Rasa – opowiada o człowieku, tytułowym wariacie, który mimo przeciwności losu ma odwagę czerpać z życia pełnymi garściami.

fot. Ola Bodnaruś

Kompozycje powstały w wyniku wspólnej pracy Piotra i znakomitych muzyków: Krzysztofa Kawałko, Marcina Ułanowskiego, Staszka Wróbla i Pawła Zalewskiego. Producentami albumu są Piotr „Emade” Waglewski i Jan Biedziak.

Piotr Zioła – wokalista, kompozytor, autor tekstów, niezwykle charakterystyczna postać na polskim rynku muzycznym. Zdobywca nagrody Fryderyk za debiutancki album “Revolving Door”. Single z tej płyty – “Safari” i “W ciemno” stały się hitami radiowymi. Piotr Zioła zapraszany był do współpracy przy wielu projektach, nagrywał i występował m.in. z Rysami, Flirtini, Miuoshem, Wojtkiem Mazolewskim i The Dumplings oraz Albo Inaczej. Artysta zagrał na licznych festiwalach w tym na Open'er Festival i Kraków Live Festival.

Nowy album Piotra Zioły ukaże się 4 listopada 2022.

 

 

Powraca 6 lat po debiucie. Piotr Zioła prezentuje nowy utwór “Błysk”

Leave a Reply