Bandonegro powraca z nowym albumem “COLOR AIRES”

30 września, nakładem wydawnictwa RecArt, ukazał się najnowszy album zespołu Bandonegro zatytułowany “COLOR AIRES”.

Bandonegro to światowej klasy polski zespół tango, należący do grona najbardziej intrygujących i rozpoznawalnych wykonawców tego gatunku. Grupa prezentuje zarówno tradycyjne tango argentyńskie, jak i tango nuevo oraz tworzy autorskie kompozycje z elementami jazzu i muzyki klasycznej. Niezwykła pasja, pomysł muzyczny, świeże brzmienie i wyjątkowy taneczny styl sprawiają, że muzycy podbijają serca publiczności na całym świecie i są uznawani za najlepszy zespół tango swojego pokolenia. Grupa rok do roku koncertuje na festiwalach jazzowych i tangowych w całej Europie.

fot. materiały prasowe

W 2019 roku zespół odbył tournee w argentyńskim Buenos Aires, zachwycając publiczność w przesiąkniętych tradycją klubach tangowych, a także podczas „Argentina Tango Salon Festival”.  W swoim dorobku mają 4 albumy, wydane przez prestiżowe wytwórnie muzyczne m.in DUX.

*****

Album “Color Aires” prezentuje selekcję znanych, wybitnych tang, milong i walcy argentyńskich. Usłyszymy klasyki, wykonywane przez największe orkiestry Złotej Ery Tanga w stylistyce i aranżacji zespołu Bandonegro. Wirtuozowskie „Canaro en Paris”, dostojny walc „Desde el alma”, ekspresyjny „Zum” czy wieńczące płytę, najsłynniejsze tango świata „La Cumparsita” to kompozycje, które porwą od pierwszych dźwięków nie tylko fanów gatunku, ale i zachwycą każdego muzycznego melomana. Tym albumem Bandonegro chce udowodnić, że tradycja tanga może wybrzmiewać na nowo, stale ewoluować, pociągać i zachwycać.

Płytę promuje utwór “La Cumparsita“, w którym zobaczymy przepełniony pasją taniec w wykonaniu włoskiej pary: Gianpiero Galdi i Loreny Tarantino.

Album “Color Aires” dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://bandonegro.hearnow.com/

 

fot. okładka płyty

Jedna odpowiedź do “Bandonegro powraca z nowym albumem “COLOR AIRES””

Leave a Reply