Singiel „ODRODZENIE” zespołu Set The Point – druga szansa wybranych? [PREMIERA]

“ODRODZENIE” to najnowszy singiel promujący album “(NIE) PORZĄDEK” zespołu Set The Point, który ukaże się 7 października pod naszym patronatem medialnym.

Singiel “ODRODZENIE” zespołu Set The Point rozważa drugą szansę, po skończeniu wszystkiego, co istnieje.

Utwór “ODRODZENIE”, tak jak i cały album, którego to jest zapowiedzią, powstał podczas pandemicznej przerwy, która uwydatniła wszelkie otaczające nas problemy społeczne. Kompozycja ta jest ostatnim rozdziałem opowieści zawartej w utworach, znajdujących się na płycie “(NIE)PORZĄDEK“.

fot. materiały prasowe

Utwór zmusza do zadania sobie wielu pytań. Wskazuje na fakt, iż to my będziemy winni skończenia wszystkiego tego, co nas otacza, jednocześnie podkreślając to, jak bardzo nieważne są w obliczu wieczności i wszechświata, wszelkie waśnie i inne tymczasowe problemy, przez które dochodzi nawet i do wojen. W utworze możemy również doszukać się fragmentu, wskazującego na to, że dla większości z nas każda chwila naszego życia będzie niewłaściwa i w każdym jego momencie będzie dla nas zbyt wcześnie na zakończenie. Kompozycja rozważa też ewentualną “drugą szansę” dla tych, którzy nie są wybitnie naznaczeni zepsuciem.

Album “(NIE)PORZĄDEK“, składa się z 10 produkcji, połączonych ze sobą zarówno muzycznie, jak i pod względem tekstu. Jest to niejako opowieść o rzeczywistości, w jakiej żyjemy, która doprowadza do kresu jej istnienia. Dodatkowo, zawierając w sobie połączenie kilku gatunków muzycznych, zwraca on uwagę na to, że bez względu na to kim jesteśmy, jakie mamy upodobania czy poglądy, wszyscy jesteśmy tacy sami i wszyscy odpowiadamy za to jak żyjemy i co nas czeka.

 

Leave a Reply