Zespół Wychowawczy z albumem “Rozbite szkła”. Posłuchaj singla “Płynące dni”

“Rozbite szkła” to nowy album Zespołu Wychowawczego, na którym znajdziemy “punk-rockowe kompozycje z nihilistycznymi tekstami”. Jednym z singli promujących to wydarzenie został utwór “Płynące dni”.

Pomysł na nagranie płyty “Rozbite szkła” zrodził się w drugiej połowie 2019 roku. Powstały wtedy nowe numery Zespołu Wychowawczego, które finalnie nie znalazły się na płycie, a zostały zastąpione późniejszymi kompozycjami. Na skutek braku progresu w zespole, w 2021 roku Fredek podejmuje decyzję o rozwiązaniu składu i zrealizowania nagrania płyty samemu. Do współpracy przy nagraniu zaprosił występującego wcześniej przez 11 lat w Zespole Wychowawczym – Przemka ‘Pydola’ Podolskiego, który dograł chórki oraz ścieżki basowe do dwóch utworów. Całość nagrania została zrealizowana w styczniu i lutym 2022 roku w M:23 Studio w Wałbrzychu.

fot. Julia Kowalska

Na płycie dominują melodyjne punk-rockowe kompozycje z nihilistycznymi tekstami. Wyjątkiem jest  “Zanurzony w ciszy” – jest to pierwsza od 16 lat akustyczna piosenka Zespołu Wychowawczego.

*****

Zespół Wychowawczy powstał w 2006 roku z inicjatywy Fredka w Ząbkowicach Śląskich. Grupa ma na swoim koncie zagranych ponad 400 koncertów w Polsce i wyjazdy do Republiki Czeskiej. ZW zaliczył występy na jednej scenie z takimi kapelami jak: Strachy na lachy, Koniec Świata, Akurat, Maleo Reggae Rockers, KSU, Bracia Figo Fagot, Włochaty, Sedes, Zielone Żabki, Para Wino, Defekt Muzgó, Castet, Bethel, Awaria, Kabanos, Lej mi pół czy De Łindows. Zagrali wielokrotnie w kultowych klubach jak : Mega Klub w Katowicach, CK Wiatrak w Zabrzu, Underground Pub w Tychach, NCPP w Opolu, 4 Róże dla Lucienne w Zielonej Górze, czy Madness i Alibi we Wrocławiu.

W 2017 Zespół Wychowawczy zalicza dużą imprezę plenerową – charytatywny koncert “Gramy pomagamy”, gdzie występują dla kilkutysięcznej publiki, zastępując na scenie Koniec Świata, a poprzedzając występ gwiazdy wieczoru – KSU. Wiosną 2022 ukazał się nowy album zespołu pt. “Rozbite szkła”.

Obecny skład : Fredek – gitara, wokal / Przemek – bas, wokal / Jonasz – perkusja.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply