Akustyczne brzmienia na albumie “Stanę się ziemią” Ady Kućmierz

“Stanę się ziemią” to tytuł długo wyczekiwanego albumu Ady Kućmierz. To doskonała propozycja dla wielbicieli lekko folkowego brzmienia, które reprezentują m.in. Kwiat Jabłoni i Mikromusic.

Muzyka Ady Kućmierz wnosi na rynek polskiej muzyki świeżość i powrót do akustycznych brzmień, z rzadko dziś spotykanym poziomem staranności i profesjonalizmu muzycznego. Zespół doskonałych muzyków (m.in. Piotr AleksandrowiczPaweł BomertAntek i Kuba Sojka) dopełnia głęboki miks z jazzowym sznytem (Stanisław Słowiński).

Płyta została wydana w całości ekologicznie, a oprócz zwykłej płyty CD w sprzedaży znalazły się limitowane wydania, takie jak wersja płyty w drewnianym pudełku oraz drewniany pendrive. Dodatkowo każda płyta posiada banderolę, którą można… zasadzić.

Album “Stanę się ziemią” dostępny jest w sklepie internetowym: kliknij link

fot. Marcin Tokarczyk

*****

Ada Kućmierz – aktorka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Gra na fortepianie i gitarze, ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie na specjalności wokalno-aktorskiej oraz Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu. Jest laureatką Grand Prix 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki i stypendystką MKiDN 2020 w kategorii Muzyka, występowała w programie Szansa na Sukces, grała w serialach takich jak: M jak miłość, Korona Królów, Mediatorzy, Singielka, Przyjaciółki, Leśniczówka, Klan. Na co dzień, jako aktorka śpiewająca, gra w musicalach i spektaklach dramatycznych (na deskach teatrów Capitol i Syrena w Warszawie, wcześniej także Teatr Polski i Kamienica).

Wydała cyfrowo cztery single promujące debiutancką płytę autorską pod tytułem “Stanę się ziemią“. Współpracowała z kompozytorami takimi jak: Andrzej Zarycki, Adrian Konarski, Krystyna Kwiatkowska, Robert Kasprzycki, Tomasz Filipczak. W jej piosenkach można wyczuć umiłowanie natury, wrażliwość na świat i drugiego człowieka; pisze i śpiewa o relacjach, wzruszeniach, rzeczach ważnych i pięknych, a często zabawnie ujmując swoje spostrzeżenia wywołuje uśmiech u słuchacza. Jedno pozostaje niezmienne – swoimi piosenkami skłania do przemyśleń i silnie oddziałuje na emocje.

 

fot. okładka płyty

Jedna odpowiedź do “Akustyczne brzmienia na albumie “Stanę się ziemią” Ady Kućmierz”

Leave a Reply