Set The Point z drugim singlem i zapowiedzią albumu. Posłuchaj utworu “ZAKOŃCZENIE”!

“ZAKOŃCZENIE” to drugi singiel zapowiadający nowy album zespołu Set The Point, który ukaże się pod naszym patronatem medialnym. Utwór łączący rock alternatywny z hip-hop’em i muzyką elektroniczną, wskazuje iż sami doprowadzamy do końca istnienia Ziemi.

Kompozycja “ZAKOŃCZENIE” to przedostatni rozdział opowieści zawartej w utworach, znajdujących się na albumie “(NIE)PORZĄDEK“. Utwór wskazuje na fakt, iż sami doprowadzamy do końca istnienia nas i naszego domu – Ziemi, która nieustannie cierpi. My wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni.

fot. materiały prasowe

Muzycznie, inspiracjami podczas tworzenia singla oraz całej płyty, było wielu różnorodnych artystów min. zespół Muse, Linkin Park, Twenty One Pilots, ale również rodzimy O.S.T.R. Całością produkcji zajął się Karol Kidawa – frontman formacji. “ORIENTACJA” to pierwszy publicznie prezentowany utwór grupy po “pandemicznej” przerwie, podczas której tworzono cały nowy materiał. Teraz przyszedł czas na drugą odsłonę płyty w postaci singla “ZAKOŃCZENIE“.

Zespół Set The Point istnieje od 2014 roku. Ma na koncie kilkadziesiąt utworów, w tym jeden oficjalnie wydany album pt. “THE LIGHT“, którego recenzje można było znaleźć w magazynach “Teraz Rock” czy “Top Guitar”. W czasie swojego istnienia zagrał sześć tras koncertowych, w tym cztery jako support zespołów takich jak ROOM94, Black Radio, ale również wiele koncertów plenerowych podczas różnorodnych festiwali (np. Festiwal Kolorów, LifeOnStage, Śląski Festiwal Kapel Studenckich), dni miast itp. Grupa miała również przyjemność kilkukrotnego wystąpienia w radio Czwórka, Trójka, Radio Praga oraz w programie Halo Polonia w TVP Polonia.

*****

Słuchaj singla “ZAKOŃCZENIE” w serwisach cyfrowych: https://linktr.ee/setthepoint

 

Leave a Reply