Zespół Milijon debiutuje albumem “Atkes”

“Atkes” to debiutancka płyta zespołu Milijon, na której znalazły się utwory bliskie stylistyki związanej z rockiem alternatywnym. Wkrótce pojawi się nasza recenzja tego albumu.

fot. materiały prasowe

“Zainspirowany III tomem ,,Dziadów” Adama Mickiewicza nadałem zespołowi nazwę Milijon. Pierwsze zarysy utworów powstały około 2014 roku, ale dopiero po 6 latach przyszedł czas na dokończenie tego, co w duszy grało. Teksty dotykają moich osobistych doświadczeń oraz przemyśleń.” – jak informuje lider zespołu, Wojciech Lach i dodaje:

“Potencjalne utwory powstają w mojej wyobraźni. Tworzenie jest dla mnie niesamowicie energetyzujące. Pierwsze powstające akordy są najbardziej istotne, bowiem naświetlają kształt i kierunek.”

“Zanim przekuję mój pomysł w utwór, to mam już przybliżony obraz całości. Przykładem tego jest kawałek ”Wystarczy słów”, do którego został równocześnie stworzony teledysk stanowiący integralną całość. Kolejnym elementem dopełniającym jest tekst, który dojrzewa wraz ze mną. Płyta ”Atkes” jest dla mnie osobiście spełnionym marzeniem. Życzę potencjalnym słuchaczom głębszych refleksji.”

W połowie 2021 do projektu dołączyli: Łukasz Szatanik (gitara basowa) i Paweł Cembala (perkusja). Od tego też roku próby odbywają się w Oświęcimiu.

*****

 ”Nazywam się Milijon – bo za miliony kocham i cierpię katusze ” A.Mickiewicz

 

fot. okładka albumu

Jedna odpowiedź do “Zespół Milijon debiutuje albumem “Atkes””

  1. Słuchałem i jestem przekonany, że oni dopiero się rozwijają, a już usłyszałem coś niesamowicie dobrego. Będzie się działo w Polskiej muzyce 🙂

Leave a Reply