Kayah i Julia Wieniawa w nowej wersji utworu “Nie muszę” na XX-lecie Kayaxu

Do akcji Kayax XX Rework dołącza sama współzałożycielka wytwórni – Kayah. Artystka postanowiła zaprosić do duetu Julię Wieniawę i wraz z nią przygotować nową, jazzową wersję jej utworu “Nie muszę”.

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja “Kayax XX Rework”, w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. W pierwszej odsłonie akcji udział wzięli: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Ania Leon, Arek Kłusowski oraz Julia Wieniawa i Kuba Karaś. Natomiast do wiosennej odsłony zostali zaproszeni: Natalia Przybysz, Skubas i Basia Wrońska, Reni Jusis, Cooks oraz Sarsa. Tym razem, wraz z początkiem września, swoje wersje niezapomnianych hitów przygotowali thekayetan oraz Kayah wraz z Julią Wieniawą.

fot. materiały prasowe

“Nie muszę” to wielki, klubowy hit z repertuaru Julii Wieniawy, który na YouTube uzyskał ponad 27 milionów odtworzeń. Kayah postanowiła zaskoczyć słuchaczy i przy pomocy wybitnych muzyków – Emila Miszka, Sławomira Kurkiewicza, Michała Miśkiewicza oraz Jana Smoczyńskiego, który zajął się także produkcją i aranżacją całości utworu – przygotowała przejmującą jazzową wersję. Do współpracy zaprosiła również samą Julię Wieniawę.

Kayah o pracy nad reworkiem z Julią Wieniawą:
Nie muszę, ale chcę i sprawia mi to przyjemność. Kocham śpiewać, a kiedy robię to w duecie – kocham podwójnie. Tak i tym razem. Na 20-lecie Kayaxu w ramach naszej zabawy w reworki  stworzyłyśmy razem z Julią Wieniawą jazzową wersję jej hitu. Wiedziałam, że śpiewa dobrze, ale nie wiedziałam, że tak dobrze będzie mi się z nią śpiewało. Od kilku dni budzę się z tą piosenką na ustach. Niech i u Was tak będzie.

Julia Wieniawa o współpracy z Kayah:
Współpraca przy tym reworku to dla mnie ogromne wyróżnienie. Kayah jest moją idolką od zawsze, więc zaśpiewanie z nią mojego utworu to coś niesamowitego. Kayah podeszła do tematu na dużym kontraście, sprawiając, że ten numer nabrał nowego wymiaru! Mam nadzieję, że Wam się spodoba!

Jazzowa wersja “Nie muszę” to drugi z wrześniowych reworków. 1 września ukazał się rework hitu Natalii Przybysz “Ciepły wiatr” w wykonaniu thekayetana. Sama akcja będzie kontynuowana jeszcze do końca roku. Śledźcie profile wytwórni Kayax w mediach społecznościowych, aby nie przegapić kolejnych nowości.

Kayah to jedna z najbardziej znanych i uznanych artystek w Polsce, a także współwłaścicielka wytwórni Kayax. Obecnie pracuje nad nową, autorską płytą, której premiera przewidziana jest na rok 2023. Pierwszą zapowiedzią tego krążka jest wydany niedawno singiel „Odnaleźć siebie”.

Z kolei Julia Wieniawa wydała kilka miesięcy temu długo wyczekiwany, debiutancki album. Na “Omamach” można usłyszeć takie hity jak “Nie mam dla Ciebie miłości (Kayax XX Rework)”, “Rozkosz” czy “Milczysz”. Artystka wystąpiła tego lata na wielu polskich festiwalach, a na jesień planuje trasę koncertową.

 

2 odpowiedzi na “Kayah i Julia Wieniawa w nowej wersji utworu “Nie muszę” na XX-lecie Kayaxu”

Leave a Reply