Muchy z nową wersją utworu “Moje miasto” Marii Peszek!

Wytwórnia Kayax przez cały rok świętuje swoje XX-lecie akcją Kayax XX Rework. Z tej okazji ukazał się nowy rework – tym razem zespół Muchy przygotował energetyczną, rockową wersję hitu Marii Peszek “Moje miasto”.

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja “Kayax XX Rework”, w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. Do tej pory w akcji wzięli udział: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Arek Kłusowski, Ania Leon, Julia Wieniawa w duecie z Kubą Karasiem, Natalia Przybysz, Reni Jusis, Cooks, Sarsa, Skubas w duecie z Basią Wrońską, thekayetan oraz Kayah w duecie z Julią Wieniawą.

fot. materiały prasowe

“Moje miasto” to pierwszy singiel Marii Peszek z jej debiutanckiego albumu “Miasto mania”, który został wydany w 2005 roku. oryginał powstał we współpracy z Wojciechem Waglewskim oraz Piotrem Lachmannem. W ramach akcji Kayax XX Rework nową wersję utworu przygotował zespół Muchy, który w tym roku został nagrodzony Fryderykiem w kategorii Najlepszy albumu rock/metal za płytę “Szaroróżowe”.

Zespół Muchy o piosence “Moje miasto”:  
„Miastomania” towarzyszyła nam i inspirowała w samych początkach istnienia zespołu.  Album powstał w roku 2005, kiedy Muchy nagrywały pierwsze demo i zaczynały swoją przygodę z koncertami. Wspominamy te czasy bardzo dobrze, a ta płyta była ich naturalnym soundtrackiem. Piosenka „Moje miasto” szczególnie zapadła nam w pamięć, była więc naturalnym wyborem, kiedy dostaliśmy zaproszenie do akcji Kayax XX Rework.

Ten wyjątkowo bliski nam tekst, to poetycka, trafna i przepiękna podróż przez wszystkie odcienie i „twarze” wielkich miast. Po ponad 15 latach brzmi bardzo aktualnie i pewnie tak samo będzie brzmiał za kolejne 50 lat. Zmieniają się czasy, zmienia rzeczywistość, ale ludzie i ich uczucia są podobne, niezależnie od czasów. Ich uchwycenie to prawdziwa sztuka -niełatwa o tyle, że trudno opisać miłość do bytu tak nienamacalnego i wielowątkowego, a z drugiej tak wypełniającego naszą codzienność, jak miasto. W tej piosence udało się to znakomicie.

 

Kayah i Julia Wieniawa w nowej wersji utworu “Nie muszę” na XX-lecie Kayaxu

Leave a Reply