Kolejna odsłona twórczości NEODYM. Posłuchaj utworu “Criminal Minds”

“Criminal Minds” to najnowszy utwór Patrycji Neodym, występującej jako NEODYM, który powstał we współpracy z Bartkiem Szczęsnym (Rebeka).

Piosenka jest zróżnicowana i chwytliwa oraz posiada „pozytywne ostre krawędzie”, które przyczyniają się do jej wyjątkowości. Syntezatory mają lekkie brzmienia lat 80. doskonale oprawiające niepowtarzalny głos NEODYM w energetyczne melodie i gobeliny dźwiękowe. „CRIMINAL MINDS” imponuje nie tylko dopracowaną produkcją, napięciem i symultanizmem taneczności, ale porusza też poważny temat: „Piosenka jest moim osobistym protestem przeciwko przemocy prawnej ubranym w futurystyczne obrazy” – mówi Neodym. „To moja refleksja nad tym, jak bezsilna jest pojedyncza jednostka wobec orzeczeń i decyzji jurysdykcji.”

fot. materiały prasowe

NEODYM nie obawia się w swojej twórczości pisać o poważnych problemach. Urodzonej w Polsce, mieszkającej w Niemczech artystce i kompozytorce udaje się przetworzyć ważne przesłania oraz materiał do przemyśleń w kreatywne i chwytliwe piosenki electro. W „CRIMINAL MINDS” ponownie stworzyła fuzję uczuć i sztuki współczesnej połączonej z futuryzmem, która niewątpliwie przyciągnie uwagę fanów, a także jest mocnym prekursorem jej nadchodzącego solowego albumu.

*****

NEODYM – głos, który zabiera w galaktyki magnetycznych oddziaływań. To część kosmosu. Siła przyciągania.  Niebieski szał. NEODYM śpiewa o sensie istnienia, planetarnych interakcjach oraz o międzyludzkich relacjach.

Artystka urodziła się w Wielkopolsce a dorastała na Dolnym Śląsku, lecz z powodu jej niezaspokojonej ciekawości, która była motorem napędowym, losy rzuciły ją za granicę, do Niemiec, gdzie obecnie zamieszkuje.

NEODYM wierzy w ideały, chce być neonowym światłem i swoją twórczością dawać nadzieję w lepsze jutro – bez żadnych stylistycznych ograniczeń.

Obecnie trwają prace nad solową płytą NEODYM, która ukaże się w przyszłym roku.

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply