Duet Anieli zapowiada album “Blask”

„Blask” to dojrzały debiut. Nie mogło być inaczej, skoro duet Anieli tworzą: Joanna Prykowska, czyli niezwykły głos Firebirds, zespołu popularnego w latach 90-tych oraz Paweł Krawczyk, który napisał muzykę na wszystkie płyty zespołu Hey w XXI wieku. Ich wspólny album ukaże się już 9 września.

Jako Anieli otwierają nowy rozdział swoich muzycznych życiorysów. BLASK to 10 atmosferycznych piosenek z bardzo osobistymi, kobiecymi tekstami Aśki.

fot. okładka płyty

W piosenkach duetu Anieli słychać tęsknotę za szczerymi relacjami międzyludzkimi, miłością prawdziwą i „lepszymi czasami”. To niekiedy poetyckie, czasem proste, życiowe historie – zawsze ujmujące i szczere. Płytę promują single: „Jaśniejąca” – opowieść o przyjaźni z gościnnym udziałem Katarzyny Nosowskiej; „Niemiłość” – traktująca o samotności w złotej klatce; „Przesilenie” – letni hymn o niezależności; oraz love story o zabarwieniu noir – „Nie ruszaj się”.

Głos Asi zdobią, brzmiące jak z najlepszych albumów Eurythmics czy Maanamu – kompozycje Pawła, który odpowiedzialny jest także za produkcję. Za miks i mastering odpowiada Marcin Gajko.

*****

Tracklista:

1. Nie ruszaj się
2. Niemiłość
3. Mów do mnie mów
4. Jaśniejąca
5. Poświt
6. Pełnia
7. Czego nam brak
8. Przesilenie
9. Blask
10. Brzask

 

Leave a Reply