Reedycja płyty “Ojciec chrzestny Dominika” Józefa Skrzeka

W 1979 roku, pomiędzy licznymi zobowiązaniami koncertowymi SBB, Józef Skrzek znalazł czas na nagranie albumu solowego. Teraz płyta “Ojciec chrzestny Dominika” ukaże się w odświeżonej, definitywnej edycji.

Dwie długie formy, skomponowane, zaaranżowane i wykonane przez jednego człowieka. Świat wielkich kontrastów, dzwonów rurowych i przejmujących syntezatorów. Opowieść wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju.

Albumu wyjątkowego, prezentującego go jako błyskotliwego multiinstrumentalistę, malującego z pomocą klawiatur, gitar i perkusjonaliów dwa długie dźwiękowe pejzaże wzbogacone o teksty Juliana Mateja. „Zaćmienie słońca” i „Toczy się koło historii” to absolutna klasyka polskiego rocka progresywnego i jeden z najważniejszych projektów w całej działalności Józefa Skrzeka. Płyta ukazała się 26 sierpnia.

„Ojciec chrzestny Dominika” powraca na płycie CD w nowej wersji, przygotowanej w ścisłej współpracy Warner Music Poland i GAD Records. Materiał został zremasterowany z oryginalnych taśm z archiwum Polskich Nagrań i uzupełniony m.in. o unikatowe fragmenty sesji nagraniowej. W książeczce historia powstania płyty i zdjęcia.

1. Zaćmienie słońca
2. Toczy się koło historii

BONUS TRACKS
3. Zaćmienie słońca (organ solo I)
4. Toczy się koło historii (excerpt, „Muzyczne Forum” tv special, 1981)
5. Zaćmienie słońca (organ solo II)
6. Zaćmienie słońca (organ solo III)
7. Toczy się koło historii (first instrumental mix)

 

Leave a Reply