Nina Stiller zapowiada nowy album. Posłuchaj utworu “Hine Ma Tov Umanaim”

31 sierpnia w Teatrze Kwadrat, Nina Stiller zagra wyjątkowy koncert  “Kesher” w ramach Festiwalu Warszawa Singera. Również w tym dniu będzie miała swoją premierę płyta artystki, którą promuje singiel “Hine Ma Tov Umanaim”.

Nina Stiller, artystka obdarzona oryginalnym głosem, utalentowana i gruntownie wykształcona, jako wokalistka i aktorka, działa już od ponad 30 lat. Przede wszystkim znana jest ze wszechstronnego wokalnego repertuaru – tworzy własne recitale, pisze scenariusze i układa do nich choreografię. Uznana nie tylko w Polsce, ale i za granicą – śpiewała we Francji, w Anglii, Danii, Niemczech, Czechach, USA i Gruzji. Jest laureatką wielu nagród, a jej niedawno wznowiona płyta „Nina Stiller”, była nominowana do nagrody Fryderyki w kategorii „Płyta roku etno/folk”  i wyróżniona 12. miejscem na międzynarodowej liście World Music Charts Europe.

fot. materiały prasowe

„Kesher” to najnowszy projekt muzyczny artystki, zawierający etniczną muzykę i pieśni hebrajskie w niebanalnych, smooth jazzowych aranżacjach Andrzeja Waśniewskiego. Hebrajski tytuł koncertu (oraz właśnie wydanej płyty) oznacza „węzeł” lub „więź” i jest swoistym pomostem między sztuką uprawianą przez wrocławskich muzyków a ujmująco eklektyczną sztuką Niny Stiller. Całość tworzy niebywałą przestrzeń muzyczną, w której Nina Stiller niezwykle udanie balansuje między przebojowością a hipnotyczną narracją tanecznego świata, między modlitwą a ekstatycznym uniesieniem czy delikatnością. „Kesher” to zdecydowanie klimatyczna muzyka z etnicznym gruntem, jazzowym pierwiastkiem i szeroko pojętym world music w najwyższej próby wydaniu.

Podczas koncertu “Kesher” w Teatrze Kwadrat wystąpią: Nina Stiller (wokal) oraz zespół EljazzER w składzie: Andrzej Waśniewski (lider, instrumenty klawiszowe), Jiri Tibitanzl (saksofon sopranowy), Tomasz Wilczyński (kontrabas), Pavel Bjolek (perkusja).

LINK DO ZAKUPU BILETÓW: 
http://bilety.teatr-zydowski.art.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=433&idt=2f99361a3ecd70d4e83ea1a423834251 

Singiel “Hine Ma Tov Umanaim” dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/ninastillerhinematovumanaim

 

Jedna odpowiedź do “Nina Stiller zapowiada nowy album. Posłuchaj utworu “Hine Ma Tov Umanaim””

Leave a Reply