Mery Spolsky i Kuba Karaś z utworem “Bez wymówek”

“Bez wymówek” to kawałek, którego autorami są autorami są Mery Spolsky i Kuba Karaś. Artyści po raz pierwszy mieli okazję ze sobą pracować.

Muzyka to niezwykle ważny element życia. Do niej się tańczy i przy niej się bawi, ale to też sposób na jednoczenie ludzi i trafianie do nich z ważnymi przekazami. Usłyszane w takiej formie, mają większą szansę, by przemówić do danego grona osób i zmienić ich nastawienie. Wychodząc z tego założenia, stworzono utwór pt. „Bez Wymówek”. To kawałek, który powstał we współpracy z marką Durex, a jego autorami są Mery Spolsky i Kuba Karaś, którzy po raz pierwszy mieli okazję ze sobą pracować. Poprzez mówienie o tym, dlaczego warto używać gumek i stawiać na bezpieczny seks, piosenka ma zachęcić do podejmowania odpowiedzialnych decyzji.

fot. Jowita Stęszewska

„Bez Wymówek” by Mery Spolsky i Kuba Karaś
„W gumce nic nie czuję”, „nic złego się nie stanie”, „wyjmę na czas” – to popularne wymówki, powstrzymujące przed korzystaniem z prezerwatywy, które pomimo tego, że nie znajdują odzwierciedlania w rzeczywistości, wciąż są stosowane. Dlaczego? Bo brakuje odpowiedniej wiedzy i świadomości odnośnie konsekwencji uprawiania seksu bez zabezpieczeń, ale też dlatego, że otwarte rozmowy o seksie to wciąż rzadkość. Ta ostatnia kwestia, czyli komunikacja, jest kluczem i pierwszym krokiem do tego, by zadbać o zdrowie obydwu stron. I właśnie do niej inspiruje najnowszy utwór stworzony we współpracy z Durex przez Mery Spolsky i Kubę Karasia.

– Wszyscy wiemy, na jakim poziomie jest edukacja seksualna w Polsce, dlatego myślę, że bardzo ważne są kampanie budujące świadomość w tym zakresie i bardzo cieszę się, że mogę brać w takiej udział. Chciałbym, żeby stworzona przeze mnie i Mery piosenka zdjęła niepotrzebne tabu towarzyszące tematom związanym z seksem i żeby ludzie zaczęli o nich otwarcie rozmawiać, a co za tym idzie – żeby zaczęli bawić się odpowiedzialnie – komentuje Kuba Karaś, współtwórca piosenki „Bez Wymówek”.

– Praca nad kawałkiem „Bez Wymówek” sprawiła mi ogrom satysfakcji – głownie dlatego, że jest to kawałek, który niesie ze sobą ważny przekaz i naprawdę ma szanse zaprowadzić jakąś zmianę. Mam nadzieje, że utwór spotka się z pozytywnym odbiorem ze strony moich słuchaczy i że poza tym, że będą się przy nim dobrze bawić, uświadomią sobie, jak ważny jest bezpieczny seks – dodaje Mery Spolsky, współtwórczyni piosenki „Bez Wymówek”.

Kluczowe w utworze jest śpiewane przez Mery Spolsky zdanie: „Chcę miłości romantiko, ale nie na dziko”. Bo w seksie chodzi o przyjemność i komfort, a tych nie da się odczuwać bez poczucia bezpieczeństwa każdej ze stron. Gumki są niezbędne, bo wspierają ochronę nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Dzięki temu można totalnie oddać się chwili i po prostu super się bawić.

– Temat seksu jest dziś często poruszany w kulturze w sposób szkodliwy, powielający stereotypy. W filmach, serialach czy tekstach piosenek, seks z prezerwatywą jest pokazywany jako ten niemodny i niefajny. To modeluje niebezpieczne schematy postępowania, szczególnie wśród młodych ludzi oraz rysuje przekłamany obraz przyjemnego seksu. Bo seks udany to seks bezpieczny, taki w którym każdy odnajduje siebie, w którym nie ma ryzyka i strachu. To seks, który nie zagraża zdrowiu. A to prezerwatywa jest jedyną skuteczną metodą zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową. Najnowsza kampania Durex „Bez wymówek” rozpoczyna długofalowe działania, których celem jest to, by stały się one częścią popkultury. By młodzi ludzie, używając prezerwatyw, czuli się dumni, że dbają o swojego partnera i siebie, nie czuli zakłopotania, z jakim mierzą się dziś. To ruch, do którego zapraszamy artystów, influencerów oraz cały świat kultury i rozrywki. Tych, którzy chcą działać na rzecz udanego i bezpiecznego seksu. Mamy nadzieję, że ta kampania oraz współpraca ze wspaniałymi artystami, jakimi są Mery Spolsky i Kuba Karaś, staną się tu przełomem – dodaje Inga Songin, regionalna dyrektor marketingu w Reckitt Benckiser.

W wakacje też bezpiecznie!
„Bez Wymówek” to zapewne kawałek, przy którym wiele młodych osób będzie bawić się w tegoroczne wakacje. Ten energetyzujący kawałek może pojawić się na playlistach letnich imprez, domówek i spotkań. Ale poza nimi, są też festiwale, których klimat jeszcze bardziej stymuluje do podejmowania spontanicznych decyzji. Warto dać się ponieść chwili, ale w bezpieczny sposób.

Seks jest super, ale żeby przynosił same dobre wspomnienia i radość, należy uprawiać go z głową. By zawsze dbać o swoje zdrowie i komfort, używajmy gumek! Zabezpieczając się, zapewniamy sobie nie tylko bezpieczeństwo, ale i intensywniejsze doznania. Dlatego pamiętajmy: „mokry wieczór albo do widzenia, bo wymówki to kolejna ściema”!

 

Leave a Reply