OBRASQi z teledyskiem do nowego singla “obiecaj”

“obiecaj” to najnowszy singiel zespołu OBRASQi, zapowiadający ich kolejną płytę zatytułowaną “szepty ciszy”. Do albumowej, dłuższej wersji utworu powstał teledysk, który swoją premierę ma na naszym portalu.

fot. materiały prasowe

Singiel “obiecaj“, to oficjalna zapowiedź płyty zatytułowanej „szepty ciszy“, przepełnionej emocjami i obrazami złożonymi z nieoczywistych dźwięków, także tych ASMR, do których zespół sięgnął jeszcze głębiej. Singiel to wołanie duszy, zanurzenie się w marzeniach, płynąca jak woda opowieść o tęsknocie i prawdzie.

Nowy singiel “obiecaj” w serwisach streaminowych i w wersji radiowej można słuchać od maja tego roku. Utwór znalazł się na Liście Piosenek Radia 357 i na Liście Rockserwis.FM.

Wideoklip, który właśnie miał oficjalną premierę na naszym portalu, powstał do pełnej (albumowej) wersji “obiecaj”. Historia tego wołania została namalowana i zanurzona w malowniczym teledysku, będącym głębokim połączeniem obrazu, brzmienia i emocji.

*****

OBRASQi to Monika Dejk- Ćwikła (śpiew, teksty, bas), Artur Wolski (gitary, klawisze, loop) i Jarek Bielawski (perkusja).

Zespół działa pod Gdańskiem od kwietnia 2019 roku. W tym czasie stworzył i nagrał własny materiał, wystąpił u Tomasza Żądy w audycji Trójka Żąda Debiutów, zagrał na żywo w MiniMax Piotra Kaczkowskiego.  Opublikowany w listopadzie 2019 roku maxi singiel  „Holygram” znalazł się na pierwszym miejscu listopadowego zestawienia „Będzie Głośno” Radiowej Czwórki. Zespół został doceniony przez kilka zachodnich portali zajmujących się muzyką progresywną m. in. szwedzki ArtRock, francuski Prog Censor czy amerykański Power Of Prog, a teledysk (8 minutowy film animowany jednego z utworów) znalazł się w konkursie na najlepszy teledysk festiwalu Lift Off Session. Obrasqi zostały także finalistą Muzycznego Odkrycia Roku Metropolii, zdobyły także statuetkę Music Life Awards w kategorii Nowa Muzyka. Ich debiutancki album “Dopowiedzenia” ukazał się w 2021 roku.

 

fot. okładka singla

Leave a Reply