Łukasz Łyczkowski & 5 Rano prezentuje nowy singiel “Nie jest źle”

Ukazał się nowy singel grupy Łukasz Łyczkowski & 5 Rano zatytułowany “Nie jest źle”, który pochodzi z albumu “Credo”.

Klip według scenariusza lidera zespołu powstał w jego rodzinnym mieście. Łyczkowi bardzo zależało by zawrzeć w obrazie emocje, które towarzyszyły mu podczas tworzeniu utworu. Bawiąc się symboliką stara się przekazać odbiorcy nieoczywiste przesłanie, w samym zaś utworze stawia bezczelne wręcz pytania i tezy, nie bojąc się rzucenia wyzwania konformizmowi.

fot. Anna Pozarycka

Podmiot liryczny z przekorą staje w opozycji do otaczającej go rzeczywistości. Całokształt ma na celu wywołać rozdźwięk poznawczy u widza, który słysząc melodię pogodną i niosącą nadzieję jednocześnie musi zmierzyć się z obrazem mrocznym, wzbudzającym grozę i niepewność. Taka jest zresztą cała twórczość Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO – istny tygiel emocjonalny i gatunkowy.

Zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO jest dowodem na to, że rock & roll nie umiera i jest nadal silny. Wokalistą zespołu jest Łukasz Łyczkowski, najlepszy męski głos 8 edycji The Voice Of Poland. Na YT utwory zespołu wyświetlono już ponad 23 miliony razy. 

Zespół istnieje na rynku muzycznym od 18 lat. Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce rockowej wywodzącej się z lat 60 – tych i 70 – tych, podsyconych grungem rodem z Seattle, klasycznym hardrockiem oraz otwartością na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie. 

Koncerty Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO to rockowe show oparte na charyzmatycznym wokalu i potężnych riffach gitarowych skąpanych w organach Hammonda i okraszonych znakomitą sekcją rytmiczną. Zespół cechuje profesjonalizm i pełne zaangażowanie podczas koncertu. Łukasz Łyczkowski potrafi zaśpiewać w tych samych rejestrach co najwięksi wokaliści i posiada to, co najważniejsze – fenomenalny kontakt z publicznością. 

Debiutancki album zespołu ,,W drugą stronę” zostały wydany jesienią 2011 roku zdobywając pochlebne recenzje w branży muzycznej oraz uznanie publiczności. W tym okresie Łukasz Łyczkowski & 5 RANO rozpoczęli pasmo sukcesów na uznanych festiwalach i zdobywali coraz większą rozpoznawalność.

W 2017 roku Łukasz Łyczkowski decyduje się na udział w najpopularniejszym programie muzycznym w Polsce – “Voice of Poland”. W finale zajął 2. miejsce i został wybrany najlepszym męskim głosem VIII edycji tego show.

19 października 2018 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej “Korzenie”. Zespół koncertował po całej Polsce, aby dotrzeć  swoją muzyką do jak największego grona odbiorców i szerzyć rock & rolla.

Zespół posiada oficjalny Fan Club “Czarne Anioły”, który wiernie i licznie stawia się na koncertach zespołu w różnych częściach kraju.

 

Leave a Reply