Album “Hau! Hau!” zespołu T.Love na winylu

16 września ukaże się winylowa wersja albumu T.Love „Hau! Hau!”. Album zostanie wydany na 180 gramowym krążku z nową wewnętrzną oprawą graficzną autorstwa Krzysztofa Grabowskiego.

„Hau! Hau!” to najnowszy i zarazem najbardziej wyszczekany album w dyskografii T.LOVE. Wyszczekany w podwójnym znaczeniu. Szacowny 40-latek szczeka więc głośno, konkretnie i na temat, zwłaszcza, że ma się czym chwalić bo na jubileuszowym torcie ma aż dwie wisienki!

fot. Jacek Poremba

 

W 2022 roku przypada również 30-tka albumu „King”, nagranego w kultowym składzie z Jankiem Benedekiem, kompozytorem wszystkich utworów z tego najlepszego, rockowego – zdaniem dziennikarzy muzycznych – krążka lat 90. Lider Muniek Staszczyk po prostu nie mógł nie reaktywować (po 6 latach zawieszenia) tej ferajny indywidualności. I tak w historycznym składzie: Muniek Staszczyk (wokale, teksty), Janek Benedek (gitary, kompozycje, produkcja muzyczna), Jacek Perkowski (gitary), Paweł Nazimek (bas) i Sidney Polak (perkusja).

Nowy materiał jest strzałem za 10 punktów! Z dziesięcioma impresjami Muńka powstałymi do kompozycji Janka, ze społeczno-politycznym drugim dnem ale przede wszystkim z pro-ludzkim przesłaniem, w otwierającym album utworem „Ja Ciebie kocham” ! Brzmi znajomo, prawda? Fani bandu od razu załapią. Bo Muniek & T.LOVE się nie zmieniają, jedynie poddają muzycznemu, nieco nowocześniejszemu podrasowaniu, co wychodzi im tylko podwójnie na dobre – wierni fani mają co lubią, nowi coś znanego we współczesnym wydaniu. Nic dziwnego, że na koncerty grupy przychodzą już nie dwa a trzy pokolenia miłośników T.LOVE! A trasa „Hau, hau” startuje już w maju!

Janek Benedek podsumowuje muzycznie ten krążek jako „soundtrack naszych czasów, w rytmie miejsko-rockowej motoryki, z ciekawostkami w rodzaju mandoliny, saxofonu czy harmonijki ustnej, nie unikający także modernistycznej elektroniki”.

Gościnnie na płycie pojawili się Kasia Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni, Sokół, oraz Andrzej Smolik.

Strona A
1. T.Love – Ja Ciebie kocham
2. T.Love – XYZ
3. T.Love – Tomek
4. T.Love, Kasia Sienkiewicz, Kwiat Jabłoni – Pochodnia
5. T.Love, Sokół – Tutto bene
Strona B
6. T.Love – Deszcz
7. T.Love – Hau! Hau!
8. T.Love – Trzy czwarte
9. T.Love – Ponura żniwiarka
10. T.Love – Ziemia obiecana

 

“Zależało mi, żeby nowa płyta T.Love była młodsza duchem” – Jan Benedek (T.Love) [WYWIAD]

Leave a Reply