Drugi album “ECLECTIC II” projektu Klif n Jinn już dostępny!

“ECLECTIC II” to drugi album projektu Klif n Jinn. Kliford i Vinnie Jinn to dwójka utalentowanych artystów, których połączyła wspólna pasja i nieszablonowe podejście do tworzenia eklektycznej muzyki.

Obaj kochają muzykę i nie zamykają się tylko do jednego gatunku, eksperymentując i tworząc nową jakość i brzmienie.

Ciężko zamknąć ich twórczość w ramach jednego stylu, najczęściej jest to połączenie skrajnie niepasujących do siebie elementów, które finalnie tworzą nienachalny twór, który zapętlony może lecieć cały dzień. Ich muzyka to połączenie styli i fuzja muzyki filmowej, Electronic, Jazz Rap, Blues, Breakbeat, a czasem i Lo-Fi.

fot. okładka albumu

Cechą charakteryzującą ów eklektyczny projekt jest improwizacja, granie live, które pozwala dotrzeć do głęboko ukrytych zakamarków umysłu i wykrzesać z nich kwintesencje prawdziwej muzyki, która płynie jak krew w ich sercach. 

Co ciekawe, większość utworów na albumie była nagrana w trakcie pojedynczych sesji nagraniowej. Gitary i klawisze, jak również teksty Kliforda i Jinna są improwizacjami nagranymi na setkę za pierwszym podejściem. Dwie różne od siebie osobowości, które znalazły wspólny cel – tworzyć i mieć z tego radość oraz inspirować innych swoją pasją i autentycznością.

Mówią, że muzyka jest językiem duszy. Klif n Jinn jest tego absolutnym potwierdzeniem.

Ich drugi wspólny album “ECLECTIC II”, który tak jak i poprzednie wydanie “ECLECTIC I – FREESTYLE SHOW” jest dostępny do odsłuchu oraz zakupu na ich stronie web – https://www.vinniejinn.com/klifnjinn 

Album ECLECTIC II jest wydany pod patronatem wytwórni założonej przez Vinnie Jinn – Pyaar Music Records, a dystrybucją cyfrową utworów promujących album wspiera Agora Digital Music.

*****

Pierwszy single z albumu – FREEDOM” –  opowiada o potrzebie wolności. To opowieść o dysproporcji, jaka panuje na świecie w kwestii dostępu do wolności. To opowieść o obserwacji tego, jak system światowego ustroju powoduje zniewolenie umysłu ludzi, kontrolując ich podświadomość, aby osiągnąć swoje korzyści. Piosenka nawołuje o zmiany i opisuje wewnętrzną potrzebę eskapizmu. 

Link do wszystkich portali streamingowych – https://ffm.to/KlifnJinnFreedom 

*****

Kliford aka Eferaz, to reprezentant łódzkiego podziemia, obecnie mieszkający w Gdańsku. Swoje pierwsze sceniczne kroki stawiał w roku 96. Na koncie kilka płyt solo: “Jedna z kilku…części” (2001), “Diamentowy Projekt” (2009), “Kliford Film” (2014). Nagrał też kilka płyt w kooperacji: “Goodstuff” (2009), “Broklin” (2009), “Broklin 2” (2015), “Broklin 3” (2020).

Reprezentant kolektywu NTK, z którym wydał 3 albumy długogrające: “NTK Nieodwracalne Teksty Kreślone Na Twardym Kartonie” (2009), “Entepka” (2011), “Enteka Szary Album” (2015), do tego niezliczona ilość gościnnych zwrotek i występów.

Muzyk, sceniczne zwierzę, freestylowiec, konferansjer, animator kultury, beatboxer, event manager. Kliford współpracował z Asfalt Records, na którego kanale znajduje się kilka jego klipów z płyty FILM, czy wytwórnią MaxFloRecords, z którą to wydał płytę razem z kolektywem NTK.

*****

Vinnie Jinn to polski artysta, wokalista, kompozytor muzyki filmowej oraz producent muzyczny, tworzący nieustannie od początku lat 90-tych. Jego niesklasyfikowana muzyka to połączenie alternatywnych wersji stylów muzyki elektronicznej, takich jak Breakbeat, Trip-Hop,Deep House, Chillstep, Club, Drum and Bass, Acid Jazz, a także Ambient, Industrial, Hip-Hop, New Age, World i wiele innych.

Artysta dodatkowo zajmuje się promocją sztuki poprzez galerię online YV Art, jest założycielem wytwórni muzycznej – Pyaar Music Records oraz Music Marketplace z muzyką z wyłącznymi prawami autorskimi dla twórców gier, animacji i wszelkich treści video. Jako artysta wydał 5 własnych LP i wiele singli. Klika z nich w kooperacji z artystką Agbe.

LPs – “Trip Around Tunes” (2011), “Seed of Manuka” (2014), “Moai” (2017), “Trip Through Galaxies” (2019), oraz najnowszy album “Joyful Noise” (2022)

Vinnie Jinn to eklektyczne połączenie wpływów hip hopu i electro z rockowo-bluesowymi riffami na gitarze oraz pozycja obowiązkowa dla tych, którzy szukają nowych brzmień, które zahipnotyzują słuchacza na długo.

Więcej o Vinnie Jinn i jego produkcjach – https://linktr.ee/vinniejinn

 

 

Leave a Reply