ARVL prezentuje nowy singiel z nurtu “Dark Disco”. Posłuchaj utworu “LISTY” [RECENZJA]

Mocny bas, taneczny rytm, gitarowy refren i tekst, który mówi wprost, że nie umiemy się przepraszać. Tak w skrócie można opisać nowy singiel “LISTY” projektu ARVL.

Nie da się ukryć, że w utworze “LISTY” udało się artyście wyeksponować melodię, która często w produkcjach związanych z szeroko pojętą muzyką alternatywną gubi swoje właściwe miejsce. Ważnym motywem wiążącym linię melodyczną są jednak elementy budujące strukturę kompozycyjną. Tutaj łatwo wyczuć elementy synth-popu powiązane z rockową dynamiką, co szczególnie dobrze słychać w mocno określonych na tle całości refrenach. ARVL to artysta świadomy, mający czytelną koncepcję na własną twórczość, dlatego premierowa propozycja wydaje się pełną, dojrzałą opowieścią, która w jakiś sposób na nowo określa jego muzyczne poczynania.

fot. materiały prasowe

Jest w tym duża dojrzałość i szersze spojrzenie na tak określoną materię muzyczną. Pomieszanie syntetycznych rytmów, z bardziej klasycznym wydźwiękiem lat 80. (jasne odniesienia do EDM), niewspólczesnego popu z rockowym uderzeniem, daje nam wysoką jakość, która zasługuje na naszą uwagę. Tym bardziej, że nie można nic zarzucić produkcji tego utworu. Ważne również staje się silne wyeksponowanie wokalu, co wraz z tekstem daje poczucie obcowania z czymś ważnym, choć jednocześnie nadmiernie napastliwym. Być może drobne aranżacyjne zabiegi mogłyby ukazać wokal w bardziej przyjaznym położeniu względem muzyki. Jedynie tutaj panuje delikatny “dysonans”, który w ostatecznym rozrachunku nie zakłóca całej harmonii. Ważne jest także, że artysta wyzbył się pewnej maniery, co nadaje wyraźniejszego kształtu całej kompozycji. Utwór “LISTY” to obiecująca zapowiedź nadchodzącej płyty ARVL. Warto czekać na więcej. Nurt “Dark Disco” z takimi propozycjami ma się w Polsce całkiem nieźle.

*****

Na początku lipca w serwisach streamingowych ukazał się drugi singiel solowego projektu ARVL, zatytułowany „LISTY”. Utwór powstał we współpracy z producentem Chrisem Korczakiem – związanym m.in. z Universal Music Polska, tworzącym obecnie kompozycje z nowego nurtu „Dark Disco”. 

LISTY” stanowią benchmark brzmienia nadchodzącej płyty artysty. Łączy taneczny rytm z mocnymi, przesterowanymi gitarami, uzupełnionymi o proste melodie – bo takie są najpiękniejsze. 

„W LISTACH, każdy znajdzie to, czego szuka – od rytmu, który sprawdzi się pod sceną, po autorefleksję ze słuchawkami na uszach.” – ARVL

*****

ARVL to Adrian Gabriel Sęk, który tworzy muzykę z pogranicza popu, synth-rocka, alternatywy z domieszką EDM, którą sam określa jako Modern Romantic.

*****

„O czym myślisz? O niczym.”
Z reguły trudno dostać się do męskiej głowy.
Trzeba wyszarpywać skrywane myśli.
Moich można posłuchać, kawałek po kawałku.

*****

Słuchaj “LISTÓW” w serwisach cyfrowych:
https://linktr.ee/arvl_music 

fot. okładka singla

Leave a Reply