Maya Krav z remiksem “Eldorado” Sanah i Darii Zawiałow [RECENZJA]

Brakuje Ci dobrej muzy do auta? #GlitterRemixes to seria letnich remiksów, które proponuje Maya Krav. Pierwszą odsłoną tego projektu jest nowa wersja utworu Sanah i Darii Zawiałow – “Eldorado”.

Piosenek Sanah nikt nie musi przybliżać. Twórczość wokalistki jest niezwykle popularna, a każda jej kolejna płyta wzbudza ogromne zainteresowanie. Podobnie stało się z “Ucztą”, z której pochodzi utwór “Eldorado“, nagrany wspólnie z Darią Zawiałow. Po premierze tej propozycji w sieci pojawiło się kilka remiksów, które mniej lub bardziej kreatywnie odnoszą się do samej kompozycji. Na pewno ciekawszą, wartą naszej uwagi jest nowa wersja zaproponowana przez Mayę Krav.

fot. materiały prasowe

Letni remiks artystki to nieoderwana od pierwowzoru interpretacja, w której pojawia się delikatny puls podkreślający charakterystyczną linię melodyczną. Jeżeli ktoś zna wcześniejszą twórczość Mai, ten wie, że do każdej materii muzycznej podchodzi ona w sposób twórczy. I to bez względu na to, czy pracuje obecnie nad autorskim materiałem czy nad remiksem znanego utworu. Stąd jej wizja często bywa niezwykle interesująca, tak jak to się stało w przypadku “Eldorado“, gdzie przy okazji łatwo wyczuć pierwiastek charakterystyczny dla dokonań artystki. Jest w tym nić łącząca różne jej projekty, choć ta piosenka to inna bajka, stworzona na potrzeby projektu #GlitterRemixes.

Oprócz tego, że jest efektywnie, to nie zapominajmy, że mamy środek lata, a więc obecna pora roku narzuca pewną – nie bójmy się tego sformułowania – imprezową konwencję. W końcu muzyka klubowa także może opierać się na nieszablonowych założeniach. Dlatego nowa wersja tej kompozycji pozwoli rozbujać niejedną domówkę, uprzyjemni nam podróż lub sprawi, że po prostu zasłuchamy się w niej w czasie wypoczynku. To też pokazuje, że forma remiksu nie jest zbyt jednoznaczna, a przez to oczywista. “EldoradoMai Krav zostało więc skonstruowane świadomie, z wyczuciem i należytym podejściem do takiej materii muzycznej.

*****

#GlitterRemixes to seria letnich remiksów, które wydaję w tegoroczne wakacje pod hasztagiem #GlitterRemixes. Pracowałam nad nimi przez ostatnie pół roku, a już niedługo ujrzą światło dzienne! Serię otwiera remix “Eldorado” od Sanah i Darii Zawiałow. Co będzie następne? Tego się dowiecie przez wydarzenie oraz mojego Facebooka!”.

Maya Krav, czyli Maja Krawczyk jest kompozytorką, autorką i producentką muzyki elektronicznej, która nie boi się eksperymentować z brzmieniami.

Od najmłodszych lat nie umiała rozstać się z gitarą, ale odkąd poszła na studia, znalazła pomysł na siebie zagłębiając się w tajniki produkcji muzycznej oraz syntezatorów. Energiczna i pewna siebie solistka dodaje każdej ze swoich piosenek szczyptę brokatu. Jej remix “Miło Było Pana Poznać” Mery Spolsky został doceniony przez samą autorkę oryginału. Zadebiutowała wydając singiel “Deep&High”, a każda z jej piosenek jest obdarzona szczyptą brokatu.

Do tej pory miała okazję m.in. supportować Sanah na wydarzeniu “Siła Jest Kobietą”. Pochodzi ze Śląska, a każdy jej koncert jest niezwykłym świetlnym i imprezowym show. Na YouTube dostępny jest jej koncert zrealizowany w rybnickim Domu Kultury w Boguszowicach. Na perkusji wspierał artystkę Igor Lot.

*****

💥 Brakuje Ci dobrej muzy do auta?
💥 Ostatnio na streamingach nie pojawia się nic ciekawego?
💥 Albo po prostu uważasz, że wszystko brzmi tak samo i szukasz czegoś, co poruszy Twoje emocje?

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś/aś “TAK” to wydarzenie jest akurat dla Ciebie. Wkrótce kolejne odsłony projektu!

 

Leave a Reply