Emil Miszk & The Sonic Syndicate z albumem “Scratches for 8 Musicians”. Posłuchaj utworu “Scratch I”

“Scratches For 8 Musicians. Live At Polish Radio” to trzeci autorski album Emila Miszka, trębacza i kreatora przestrzeni dźwiękowej związanego z trójmiejskim środowiskiem muzyki improwizowanej. Utworem promującym to wydarzenie jest “Scratch I“.

Jest to zapis koncertu, który zespół Emil Miszk & The Sonic Syndicate zagrał w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w ramach kilkudniowych obchodów Międzynarodowego Dnia Jazzu organizowanych przez radiową Dwójkę w 2021 roku. Teraz materiał ukazał się na płycie CD.

Tytuł utworu nawiązuje do frazy z języka angielskiego „from scratch”, którą możemy tłumaczyć jako “na nowo”. Nazwa ma charakter symboliczny, gdyż musimy zaadaptować się do nowej sytuacji, i próbować odnaleźć się w post-pandemicznej rzeczywistości.

fot. materiały prasowe

Wraz z powstaniem utworu, twórca i lider oddzielił grubą kreską wcześniejsze dokonania i wszedł w kolejny okres twórczości.

Na muzykę albumu składa się suita, której poszczególne części następują po sobie attacca. Kompozycja łączy w sobie gatunki i elementy, które stanowią źródło inspiracji dla Emila Miszka: współczesna muzyka klasyczna, free jazz, muzyka improwizowana, ale też tradycja dużych zespołów jazzowych typu big band. Z pewnością album ten jest znakomitym przykładem wysokiego poziomu, na którym znajduje się nowa generacja w polskim jazzie.

Album można zakupić tutaj: https://asfaltshop.pl/product/30621-emil-miszk-amp-the-sonic-syndicate-scratches-for-8-musicians-live-at-polish-radio-cd

*****

Wykonawcy: 

Emil Miszk – trąbka
Piotr Chęcki – saksofon tenorowy
Jakub Klemensiewicz – saksofon barytonowy
Paweł Niewiadomski – puzon
Michał Zienkowski – gitara
Mikołaj Basiukiewicz – fortepian
Konrad Żołnierek – kontrabas
Sławek Koryzno – perkusja

 

fot. okładka płyty (cover art and design: Mary Zaleska)

Leave a Reply