Asia Nawojska o ciągłych zmianach w utworze “Ja Rzeka”!

„Ja Rzeka” to nowy singiel Asi Nawojskiej. Artystka nie tylko napisała muzykę i tekst, ale odpowiada także za reżyserię teledysku towarzyszącego piosence.

“Ja Rzeka” to utwór o pędzie, ciągłych zmianach i przestarzałych terminach ważności. Naelektryzowana historia w której głośno wybrzmiewa, że na spóźnialskich nie czekamy, tylko płyniemy dalej. Nieco rockowy sznyt, elektroniczna produkcja, a instrumentarium oczywiście klasyczne? Asia Nawojska.

fot. materiały prasowe

Asia Nawojska – tworzy, pisze, gra i śpiewa, autorka wszystkiego co prezentuje na scenie. Pianistka, wokalistka, aranżerka. Pomysłodawczyni i reżyserka koncertu “Lema Pamięci” organizowanego w ramach Roku Lema.

Laureatka ogólnopolskich festiwali, m.in. I miejsca na 53. Studenckim Festiwalu Piosenki, zarówno jako autorka, jak i interpretatorka Szukająca i z radością błądząca gdzieś pomiędzy muzyką klasyczną, alternatywą a indie popem i folkiem, samozwańczo nazywająca swoją muzykę częścią eclectic soundu.

W 2018 roku wystartowała z debiutancką, samodzielnie wydaną EP „Kwiaty do domu” nagrywając na niej autorski materiał. Razem ze swoim głosem, fortepianem, oraz instrumentami smyczkowymi i perkusjonaliami, zamknęła tam dźwięki we wszystkie cienie i odcienie. W swoich piosenkach snuje opowieści o ludziach, zdarzeniach i nieuchwytnych.

Na scenie pojawia się solowo wraz z ukochanym pianinem, lub w trio obok wiolonczeli oraz skrzypiec. Pojawiała się na line-upach SLOT Art Festiwalu, Festiwalu Kmina is Real, Lato na Fortach, Kraków Culture Summer, supportowała Mikromusic oraz Kwiat Jabłoni. Pod koniec 2020 roku wzięła udział w krakowskim koncercie kolęd śpiewając m.in. w duecie z Ralphem Kamińskim oraz trio z Renatą Przemyk. Oprócz wystąpień z własnym repertuarem, na scenie pojawia się również projektowo z różnymi formacjami m.in. z Jazz Bandem Młynarski-Masecki.

Słuchaj utworu “Ja Rzeka” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/AsiaNawojskaJaRzeka

 

Leave a Reply