Kayah powraca z nowym utworem “Odnaleźć siebie”!

Kayah powraca z nowym singlem zatytułowanym “Odnaleźć siebie” i zapowiada długo wyczekiwany album. Teledysk powstał w królewskich wnętrzach Zamku na Wawelu.

Kayah jest niekwestionowaną mistrzynią piosenek o miłości – najczęściej śpiewa o tej trudnej, nieszczęśliwej, która rani. Wszyscy pamiętamy takie piosenki jak „Jestem kamieniem”, „Dzielę na pół” , „Trudno kochać” czy ’Na balkonie w Weronie”. Nowy singiel „Odnaleźć siebie” jest kolejną piękną balladą opowiadającą o niełatwej relacji, zagubieniu w związku i wyjściu z niego.

fot. materiały promocyjne

Autorką przejmującego tekstu jest Kayah, muzykę skomponował duet Catz ‘N Dogz – znani na całym świecie producenci muzyki elektronicznej.

Teledysk do „Odnaleźć siebie” powstał w wyjątkowych przestrzeniach Zamku Królewskiego na Wawelu. To muzeum wyszło z inicjatywą i zaprosiło artystkę, by zrealizowała swój projekt właśnie u nich w ramach akcji „Wawel jest Wasz”. Pierwszym efektem tej współpracy były video live sesje, w ramach których utalentowani młodzi artyści z wytwórni Kayax – wystąpili w zabytkowych przestrzeniach rezydencji królewskiej.

Dzisiejsza premiera teledysku “Odnaleźć siebie” jest zwieńczeniem muzycznej odsłony akcji.

“Jestem zachwycona zaproszeniem Wawelu, bym zrealizowała klip do utworu „Odnaleźć siebie” w ich przepięknych wnętrzach. Eklektyzm sztuki, stylów i gatunków zawsze był mi bliski. To szczególnie ważny dla mnie projekt, którym jednocześnie zapraszam Was do mojego nowego muzycznego świata, bo singiel zapowiada moją nową płytę, która swoją premierę będzie miała już w przyszłym roku. Zapraszam Was do świata historii, baśni i tradycji. Obejrzyjcie wnętrza Wawelu uchwycone w moim teledysku i przekonajcie się sami odwiedzając Wawel, jak magiczne jest to miejsce. Odnajdźcie tam siebie, bo ja się tam odnalazłam.” – Kayah

Praca nad klipem to wspólne działanie zdolnych, kreatywnych i przedsiębiorczych kobiet.

Reżyserką klipu jest Olga Czyżykiewicz, która już wcześniej współpracowała z Kayah przy teledyskach do piosenek „Kocham Cię” (duet z Marią Sadowską) oraz „Pod powieką” (duet z Natalią Kukulską).

„Praca z Kayah to spełnienie zawodowego marzenia: wielka artystka, wyjątkowy człowiek. Dodatkowo możliwość pracy w tak niezwykłym miejscu jak Wawel, otoczenie dziełami sztuki, wszystko to sprawiło iż projekt był dla mnie wyjątkowy.” Olga Czyżykiewicz

Choreografię do teledysku, stworzyła we współpracy z Kayah, Ilona Bekier – Ekwa, znana z projektu  Womanifesto.

“Dziękuję za zaufanie i wspólną artystyczną podróż w głąb siebie. Tworząc choreografię do „Odnaleźć siebie” mogłam poczuć co tak naprawdę porusza Kayah. To było dla mnie inspirujące, magiczne, siostrzane spotkanie.” Ilona Bekier – Ekwa

Za montaż klipu odpowiedzialna jest Katarzyna Drozdowicz – wykładowczyni i doktorantka Szkoły Filmowej w Łodzi.  Pełną produkcją klipu zajęła się Lena Marcinkowska – Krucka, szefowa firmy Artem House.

Utwór, jako pierwszy w Polsce, jest także dostępny w formacie dźwięku przestrzennego – 360 Reality Audio, w streamingach, które mają dostępny ten format. 

 

Leave a Reply