Monika Fortuniak z nowym albumem “Wszyscy jesteśmy zgubieni”

Album „Wszyscy jesteśmy zgubieni” jest efektem dwuletniej (pandemicznej) pracy Moniki Fortuniak. To nieoczywista mieszanka popu, rapu oraz psychodelicznych brzmień gitar. Na co dzień artystka współpracuje z Biszem, jednocześnie stawiając na solową działalność.

Opowiada o różnych stanach emocjonalnych wywołanych relacjami oraz potrzebami. To spis przemyśleń i spostrzeżeń, który doprowadza do mało pozytywnej konkluzji, że wszyscy jesteśmy zgubieni. Na płycie można usłyszeć trzech gości ze sceny hip hopowej takich jak Bisz, Hans z 52Dębiec czy Pozy’ego.

fot. materiały prasowe

Monika Fortuniak to gitarowy maniak, miłośnik psychodelii i dobrych beatów. Autorka tekstów i muzyki. Swoją działalność muzyczną rozpoczęła w 2008 roku, lecz dopiero w 2020 roku wydała swój pierwszy solowy album “Za Jasno“. Obecnie promuje drugi album zatytułowany „Wszyscy jesteśmy zgubieni“, który w melodyjny sposób łączy ze sobą gitary, elektronikę, hip hopowe beaty oraz teksty pisane z punktu obserwatora ludzkich zachowań.

Poza solową twórczością współpracuje z raperem Bisz, będąc odpowiedzialna za warstwę gitarową na jego najnowszym albumie “Blady Król”. Zasila również jego koncertowe szeregi. W swoich muzycznych poczynaniach zdobyła takie nagrody jak tytuł najlepszego gitarzysty na przeglądzie SPAZM 2013 w Świeciu, Grandprix w Toruńskim przeglądzie KATAR 2013, stojąc na czele ówczesnego zespołu Gravity, czy pierwsze miejsce w plebiscycie muzycznym Konstelacje 2020.

*****

Album “Wszyscy jesteśmy zgubieni” dostępny jest na Spotify.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply