Premiera książki “100 najodważniejszych polskich piosenek”

Nieznane historie, dziesiątki wypowiedzi artystów, zaskakujące kulisy powstania 100 utworów, skandale i kontrowersje. To wszystko można znaleźć w książce Jakuba Krzyżańskiego i Marcina Mieszczaka, zatytułowanej “100 najodważniejszych polskich piosenek“.

Co łączy Kazika, Maćka Maleńczuka, Kaliber 44, Liroya, Izabelę Trojanowską, Armię, 2 plus 1, Peję, Natalię Przybysz, Brygadę Kryzys i wielu innych artystów? Odpowiedź znajdziesz w tym jedynym w swoim rodzaju wydawnictwie.

Od Komedy do Kodyma. Od Gołasa do Maty. Od “Alkoholika” do “Żyję w kraju”. Odwaga niejedno ma imię, a nawet może mieć ich sto. Jakub Krzyżański i Marcin Mieszczak, unikając szablonów i utartych schematów, wybrali 100 najodważniejszych polskich piosenek, których twórcy z odwagą byli za pan brat. Nie bacząc na metrykę, granice stylistyczne i tematyczne, autorzy książki opowiadają historie, które pozwolą z zupełnie nowej perspektywy spojrzeć na polską muzykę.

Specjalnie na potrzeby publikacji Jakub i Marcin przebrnęli przez setki materiałów, a do wypowiedzi zaprosili największych polskich artystów: Baranovskiego, Ernesta Brylla, Tomka Budzyńskiego, Grabaża, Tomka Lipińskiego, Anitę Lipnicką, Macieja Maleńczuka, Andrzeja Mogielnickiego, Peję, Natalię Przybysz, Krzysztofa Skibę, Kazika Staszewskiego i wielu innych.

Po raz pierwszy m.in. 2 plus 1, Breakout, Brygada Kryzys, Dezerter, Fiolka, Taco Hemingway, Kat, Liroy, Maria Peszek, Krystyna Prońko czy Siekiera zagrają na jednej scenie. Odważnej scenie tej książki.

******

Do książki dodana jest płyta z premierowym utworem nagranym specjalnie na tę okazję.

 

 

Leave a Reply