Lushy! z premierowym albumem. Posłuchaj utworu “Paper Thin”

22 czerwca to data premiery debiutanckiego albumu “Luscious Mind” zespołu LUSHY! Jednym z utworów, który znalazł się na płycie jest “Paper Thin”, w którym gościnnie pojawiła się Antonina.

Luscious Mind” to debiutanckie wydawnictwo, na które składa się pięć odmiennych, lecz stanowiących spójną całość utworów. Pierwszym singlem z płyty był wydany w październiku 2021 „Luscious Mind”. Wokalnie udzieliła się na nim WERA – koleżanka ze szkolnych lat, kojarzona z solo aktów z towarzyszeniem wiolonczeli. Drugi singiel to wydany w kwietniu 2022 „World of Yours”. Tutaj partie wokalne to dzieło EEMEE, czyli Szymona Paduszyńskiego – związanego m.in. z grupami Neony, Jamal, także członka zespołu Krzysztofa Zalewskiego. Do obydwu singli powstały klipy, za których reżyserię odpowiada perkusista – Konrad.

fot. Milena Napierała

Dopełnienie płyty to trzy utwory powstałe we współpracy z Antoniną – aktywną wokalistką polskiej sceny pop, która pojawiła się, m.in. w piosence utworze “Paper Thin“.

*****

LUSHY! to trio Karolczyk, Akerman i Rup. Fundamentem ich muzyki jest solidny groove i przestrzenne dźwięki, na tle których historia opowiadana jest melodią. Zespół eksperymentuje z wieloma gatunkami, zawsze jednak opierając swoje kompozycje na żywych instrumentach. Historia składu sięga okresu szkoły muzycznej i improwizowanych sesji w składzie gitara, bas i perkusja, mających miejsce w rodzinnym Wałbrzychu.

Po kilku latach, już we Wrocławiu, z bagażem doświadczeń i bankiem pomysłów zabierają się za rejestrację wspólnego materiału. Do współpracy nad nim zaprosili kolegę i producenta Radka Baranowskiego, a także różnych wokalistów.

 

Leave a Reply