Brevka z nowym utworem. Posłuchaj singla “Zamknięte oczy” [RECENZJA]

“Zamknięte oczy” to drugi utwór Brevki, który powstał we współpracy z gitarzystą Jackiem Królikiem.

“Zamknięte oczy” to druga, nieco inna odsłona twórczości Brevki. Po stonowanym singlu “Słucham” przyszedł czas na energetyczny, jakże porywający i na swój sposób przebojowy utwór. Rockowa energia pozwoliła artystce pokazać się z odmiennej strony – właściwie należałoby dodać, że taka dynamika dała Brevce możliwość uzewnętrznienia własnej charyzmy, pogłębiając w ten sposób istotę kompozycji. Muzyka to efekt współpracy wokalistki z wybitnym gitarzystą Jackiem Królikiem, który w tym przypadku stał się dodatkowym gwarantem jakości tej piosenki. Stąd wyraźny podział na zwrotki i uderzające przekazem refreny.

fot. materiały prasowe

Choć sama forma przywołuje klimat lat 90., to propozycja została należycie przygotowana od strony realizatorskiej i dopasowana do dzisiejszych realiów. Dlatego zwraca uwagę doskonała produkcja muzyczna, nadająca świeżości “Zamkniętym oczom” (produkcja i aranżacja – Piotr Nowak). Ten utwór pokazuje, że artystka szuka swojego miejsca na polskiej scenie muzycznej, choć jej poczynania są już w pełni świadome. Przy tym zaangażowanie we własny projekt i inny charakter premierowej piosenki odzwierciedla faktyczny rozwój wokalistki. Po dwóch całkiem interesujących propozycjach czekamy na kolejne odsłony własnej twórczości, które być może jeszcze bardziej przykują uwagę i pokażą, jaki kierunek Brevka chciałaby obrać na całej płycie (miejmy nadzieję, że taka powstanie). Ma ku temu wszelkie narzędzia, a co najważniejsze pomysł. Za tym idzie też kunszt wykonawczy, który rzuca dobre światło na nowy singiel, jak i na jej dalsze poczynania artystyczne.

*****

“Zamknięte oczy” to utwór o przełamywaniu własnych słabości i ograniczeń. Teledysk jest połączeniem pasji do muzyki i pole dance.

Za produkcję muzyczną, aranżację i mastering odpowiada współpracujący z Robertem Chojnackim i Felicjanem Andrzejczakiem – Piotr Nowak. Obecnie wokalistka pracuje nad kolejnymi piosenkami.

“Zamknięte oczy” to drugi singiel Brevki. W kwietniu tego roku poznaliśmy jej debiutancki utwór zatytułowany “Słucham”.

Wcześniej, przez trzy lata, jako wokalistka i autorka tekstów funkcjonowała w zespole Brevki, którego była współzałożycielką. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się w czasach licealnych, przygoda z tekstem długo wcześniej.

Jacka Królika artystka poznała w styczniu podczas warsztatów tekściarskich TekstMisja w Zakopanem organizowanych przez ZAiKS.

*****

Produkcja: Brevka, Jacek Królik

Produkcja muzyczna, aranżacja, mix, mastering: Piotr Nowak 

Gitary: Jacek Królik

Instrumenty klawiszowe, programowanie: Piotr Nowak

Realizacja nagrań wokalu: ABB Studio Małoszki

Realizator nagrań: Piotr Nowak

Realizacja nagrań gitar: Nieustraszeni Łowcy Dźwięków

Realizator nagrań: Bartek Magdoń

 

Leave a Reply