Halina Mlynkova z utworem “Dwa serduszka”. Zapowiedź nowego albumu “Film(l)ove”

Halina Mlynkowa zaprezentowała pierwszy singiel – „Dwa serduszka”, jednocześnie zapowiadając nowy album z interpretacjami popularnych, polskich utworów filmowych.

fot. Dagmara Szewczuk

Utwór „Dwa serduszka” dobrze znany z filmu “Zimna Wojna”, to mariaż niezwykłego świata fortepianu, kwartetu smyczkowego i wysublimowanej elektroniki. Jest on nagrany w technologii Dolby Atmos, dzięki której utwór i cała planowana płyta nabierają niesamowitej przestrzeni3D. Jest to jest zupełnie nowe doświadczenie muzyczne. Charakter singla dopełnia nastrojowy, czarno-biały klip nagrany w pałacowych przestrzeniach.

Jak mówi Halina Mlynkova:

 

„Która to już droga w moim życiu…Tym razem zabieram Was do świata wyjątkowych polskich utworów, które “gdzieś już kiedyś słyszeliście”. Tak naprawdę to pełne emocji, ludzkich losów i miłości historie zawarte w tekstach. Trochę, jak historia mojego życia, z której wyszedłby niezły film… i to właśnie film jest wspólnym mianownikiem tych opowieści. Moja muzyka ma wiele twarzy. Mam nadzieję, że i to oblicze przemówi do Waszych serc i spotkamy się na zaplanowanej przez nas wyjątkowej trasie koncertowej”.

Singiel „Dwa serduszka” zapowiada piąty solowy album artystki, który ukaże się jesienią tego roku.

Halina Mlynkova – piosenkarka, autorka tekstów. To z pewnością wyjątkowa postać na polskim rynku muzycznym, obdarzona charakterystycznym wokalem. Pozwala jej to na swobodne flirtowanie z różnymi gatunkami muzycznymi i odnajdowanie się w wielu stylistykach, od pop-rocka, przez brzmienia etniczne aż po inspiracje muzyką irlandzką.

 

Leave a Reply