Patrycja Kosiarkiewicz prezentuje nowy utwór “Wiedźmin”. Premiera EP “Hulaj dusza”

Ukazał się nowy singel Patrycji Kosiarkiewicz zatytułowany „Wiedźmin”. To kolejna zapowiedź jej nowej EPki „Hulaj Dusza”, która ukazała się w wersji fizycznej i cyfrowej 24 czerwca.

Hulaj dusza” jest częścią dwupłytowego CD, na którym znalazła się również poprzednia, pochodząca z roku 2020 świetnie przyjęta płyta „Ogólnie chodzi o to”. Z uwagi na pandemię została ona wydana jedynie w formie cyfrowej, ale fani bardzo prosili o CD. Dziś album wraz z nową EP-ką w dwupaku doczekał się postaci fizycznej.

fot. Maciasu X

Oto co mówi artystka na temat premierowego wydawnictwa„Hulaj dusza” z premierowymi sześcioma piosenkami nie jest kontynuacją linii obranej na Ogólnie chodzi o to, choć istnieje jeden punkt wspólny – użycie elektroniki.

Tym razem jednak pojawiło się więcej akustycznych instrumentów i koncept – opowieść o podróży Duszy poprzez wcielenia. A skoro tak, są i dawne słowa: kirys, ciemnia, Mokosz, pojawiają się bajkowe postaci: rusałki, wiedźmin, rycerze, są nawiązania do ezoteryki: Kroniki Akaszy, Lucyfer. Pragnęłam to wszystko zgrabnie spleść ze współczesnością i opatrzyć najważniejszym przesłaniem, będącym mantrą mojej twórczości: zmieniają się jedynie scenografie, ale ludzka podróż od zarania dziejów jest wciąż o tym samym, o naszej drodze ku oświeceniu.

 

Leave a Reply