KAŚKA z nowym albumem. Posłuchaj singla “Forget-Me-Not”!

Ambientowe wokale w połączeniu z syntezatorami i elementami alternatywnego popu. Istnienie między jawą a snem. Tak w skrócie można opisać premierowy album “Dream of Connection” KAŚKI, który ukaże się 24 czerwca. Singlem promującym to wydarzenie został utwór “Forget-Me-Not”.

Dream of Connection“, to efekt dwuletniego procesu poszukiwań, nowych odkryć brzmieniowych, cudownych kolaboracji, wielu błędów, lekcji, zmian i niesamowitego rozwoju. Ta płyta to muzyczna podróż poprzez świat elektroniki, dream popu, elementów jazzowych, ambientowych wokali i dubstepowo-trapowych rytmów.

“Każdy utwór mówi o szukaniu głębokiego połączenia czy to z samą/samym sobą, z naturą, ze światem, z ludźmi, w relacji przyjacielskiej czy to miłosnej.”

fot. materiały prasowe (Weronika Pawlak)

“Mimo, że wszystkie piosenki zostały napisane, wyprodukowane i zmiksowane przeze mnie (a zmasterowane przez niezastąpioną Katie Tavini!), to proces tworzenia “Dream of Connection” jest dla mnie wspomnieniem kolaboracji ze wspaniałymi ludźmi i artystami. Jestem bardzo wdzięczna za ich talenty i gotowość do bycia częścią tego projektu. Mam nadzieję, że “Dream of Connection” zabierze słuchaczy w intrygującą podróż poszukiwań wewnątrz siebie a eklektyczny collage dźwiękowy tej płyty z kształtującego się dopiero nurtu “dreamy yo” przemówi do szerokiego grona odbiorców różnych gatunków muzycznych.” – Kaśka

*****

KAŚKA to miłośniczka tworzenia alternatywnych przestrzeni muzycznych. Wielbicielka elektroniki, jazzu, hip-hopu i szeroko pojętej muzyki ambient. Wokalistka, producentka i … nocny marek. Uwielbia noc, a jej nietypowe dźwięki i specyficzny klimat inspirują ją w procesie tworzenia. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Warszawie. Niedawno ukończyła produkcję muzyczną na prestiżowym uniwersytecie Goldsmiths w Londynie. Jest to kierunek, który kończyli tacy artyści jak James Blake, Rosie Lowe czy Katy B. Ma na koncie liczne koncerty w Barcelonie, La Coruñi, Kopenhadze, Warszawie i Londynie. Jej muzyka była grana w radio BBC Radio 6, NCCR, Glitterbeam Radio, North Manchester FM, TOK FM, Radio Gdańsk czy Chillizet Radio.

Premiera debiutanckiej EPki KAŚKI została uznana przez portal Polska Muzyka / Polska Płyta jako „niezwykle intrygujące wydarzenie”. “Seeds” to muzyczna podróż przez świat muzyki alternatywnej, w której artystka przełamuje jej bariery, przez co ucieka od szablonowych konwencji” (PP/PM).

Poza solowym projektem KAŚKA urozmaiciła wokalnie nie tylko słuchowisko Williama Shakespear’a ”Wieczór Trzech Króli…Królowych” w adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza w radiowej Jedynce ale również audiobooka ”Tylko nie Mazury”, który pojawiał się we fragmentach w radio TOK FM. Zaaranżowała i zaśpiewała również wokale do piosenki zamykającej film dokumentalny „Ostatnie pokolenie”, który był pokazywany na tegorocznym festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Występowała na jednej scenie z Rosie Lowe w legendarnym EartH Hackney w Londynie. Zmiksowała również projekt Here Me Now londyńskiej grupy jazzowej Bojack.

 

Jedna odpowiedź do “KAŚKA z nowym albumem. Posłuchaj singla “Forget-Me-Not”!”

Leave a Reply