Morena prezentuje nowy utwór. Posłuchaj singla “Ostatni taniec” [RECENZJA]

“Ostatni taniec” to czwarty autorski singiel Moreny, czyli pochodzącej z Nowego Targu – Kingi Garb. Do osobistego utworu powstał teledysk.

“Ostatni taniec”, to kolejna piosenka, która pokazuje niewątpliwy rozwój wokalistki. Nowa propozycja Moreny została klasycznie zbudowana, a jej melodyka podparta dźwiękami fortepianu (Rafał Nowak), co dodaje szlachetnego wymiaru całości. Przy tym udało się stworzyć przestrzenne brzmienie, w którym także artystka prezentuje się pewnie, bardziej emocjonalnie interpretując tekst, za który – obok muzyki – odpowiada ona sama. Umiejętne rozmieszczenie poszczególnych elementów w piosence sprawia, że nie jest ona w żaden sposób przytłaczająca, pomimo pewnego rozmachu, który został uwidoczniony. A szczególnie jest to słyszalne w rozbudowanych klimatycznie refrenach.

fot. materiały prasowe

Jedynie bardziej można było podkreślić linię wokalną, by jeszcze mocniej spajała się z samą kompozycją. Tu pojawia się także drobna sugestia odnośnie pracy nad dykcją. Nie umniejsza to w żaden sposób samej propozycji, która została zręcznie rozpisana na klasyczne instrumenty (warto wspomnieć też o skrzypcach Damiana Pałasza). Należy też docenić umiejętne stopniowanie napięcia.

Słowa uznania należą się producentowi (Record Art), uwypuklającego walory tej piosenki, która poprzez przekaz wokalistki stała się jej osobistą opowieścią. Słowa zostały jednak napisane w taki sposób, by niosły bardziej uniwersalny przekaz. Warto docenić artystów działających niezależnie, niebojących się korzystać z szeroko pojętego popu. Tym bardziej, że realizacja jest na przyzwoitym poziomie.

*****

“Piosenka powstała z potrzeby serca i chciałabym zadedykować ją wszystkim, którym przyszło się rozstać. Jeśli choć jedna osoba znajdzie w niej ukojenie, to znaczy, że to wszystko ma sens. Doceniajcie każdy dzień, bo nie wiadomo ile nam jeszcze zostało …” – Morena

Kinga Garb pochodzi z Nowego Targu, publicznie śpiewa od 6 lat. We wrześniu 2020 roku poznaliśmy debiutancki singiel artystki, zatytułowany “Mapa miłości”. “Ostatni taniec” to czwarty autorski singiel. Wokalistka pochodzi z Nowego Targu (stolicy Podhala) i jest obecnie gotowa do grania koncertów na żywo.

*****

Muzyka – Kinga Garb (Morena)

Tekst – Kinga Garb (Morena)

Produkcja muzyczna – Record Art (Darek Bafia)

Aranżacja fortepianu – Rafał Nowak (Pientakolo)

Skrzypce – Damian Pałasz

 

Leave a Reply