Korporobot z debiutancką płytą. Posłuchaj singla “Klub złamanych serc”

“Sny Androidów” to debiutancki album zespołu Korporobot, który ukazał się 27 maja. To współczesny power pop zakochany w klasycznych brzmieniach. Najnowszym singlem promującym to wydarzenie był utwór “Klub złamanych serc”, do którego powstał teledysk.

Korporobot to nowa jakość na polskiej scenie muzycznej. Zespół zadebiutował jesienią 2019 roku i szybko zyskał uznanie fanów i znajomych artystów. Ich specjalność to piosenki z niebanalną melodią i bujający groove.

fot. materiały prasowe

Tworzą go: Paweł Brzosko (kompozycje, teksty i gitara prowadząca), Tomasz Pacak (głos, gitara rytmiczna), Amadeusz Krebs (instr.  perkusyjne), Paweł Jędrzejewski (instr. klawiszowe) oraz Grzegorz Bieżanek (gitara basowa).

Pierwsza płyta zespołu to dotychczas wydane single uzupełnione o kilka premierowych kompozycji. Piosenki są zróżnicowane stylistycznie, znajdziemy tutaj roztańczone “To jest Korporobot”, “Zatrzymaj mnie” i “1982”, mocno rockowe “Lockdown” i “Jeszcze Jedna Noc”, bujające ballady “Klub Złamanych Serc” i “”Android”, synthwave’owego “Ikara” jak również inne niespodzianki. Tematycznie utwory opowiadają o tym, co z perspektywy tytułowych androidów czyni nas ludźmi. O miłości, nadziei, potrzebie wolności, ale też smutku i dręczących wątpliwościach.

Sny Androidów” to muzyka zespołowa w czasach artystów-solistów. To płyta zagrana, z niewielką szczyptą sztuczek studyjnych, przetrenowana w warunkach koncertowych. Usłyszycie na niej bogate i ciepłe brzmienia lat 70-tych i 80-tych. Przestrzenne pianina Rhodes, tykające stratocastery, miękki, pulsujący bas, dzwoniące stare syntezatory. To wszystko, podane w nowoczesnej produkcji, tworzy wyjątkową, wystylizowaną kompozycję, jakich mało w dzisiejszych czasach.

*****

Poznaj Korporobota:
Facebook Spotify YouTube Instagram

fot. okładka płyty

Leave a Reply