Kontrowersyjny projekt Doroty Masłowskiej. “Motyle” już w sieci

24 maja Dorota Masłowska, jako DOROTA zaprezentowała swój nowy projekt muzyczny, który wzbudził wiele kontrowersji. W sieci jest też dostępny klip do utworu “Motyle”.

“Motyle” wyprodukowała wytwórnia hip-hopowa SBM Label, z którą kontrakty mają Solar, Białas, Bedoes, Jan-Rapowanie czy Mata. Solar i Białas zainaugurowali nowy label wytwórni, SBM A, właśnie piosenką Masłowskiej.

Pisarka wyjaśnia, że “Motyle” to jej tort urodzinowy, którym świętuje 20-lecie wydania swojej debiutanckiej powieści. Dodaje, że hejtu, tym razem związanego z utworem “Motyle”, doświadczyła w 2002 roku, gdy ukazała się “Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”: “Myślę sobie, że 20 lat temu słyszałam słowo w słowo (może trochę lepsza ortografia) to samo”. 

fot. materiały prasowe

To nie pierwsza styczność pisarki z rapem. Jej wyróżniona Nagrodą Literacką “Nike” książka “Paw królowej” bywa określana jako “pierwsza w Polsce powieść hip-hopowa”, a w projekcie z przełomu 2014 i 2015 roku, czyli Mister D., Dorota bawiła się w abstrakcyjny sposób rapem.

“Nie będę wchodzić w polemikę z tym pożarem, zwłaszcza, że to ten typ ognia totalnego, szalonego, który pali strażaków i węże strażackie, jak również gaszącą go wodę. Ja na tym pożarze se upiekę kiełbasę (wege), bo obchodzę właśnie 20-lecie napisania „Wojny polsko-ruskiej…”. Ten pożar nie jest moimi świeczkami urodzinowymi. Patrzę, jak się jara. Myślę sobie, że 20 lat temu słyszałam słowo w słowe (może trochę lepsza ortografia) to samo. Że ch**nia, g**no, s**aka, co to za sztuka, tylu jest utalentowanych, kto ją r**ha i że taka brzydka. Wtedy skotłowali się odbiorcy starsi, po 20 latach ten sam zestaw figur szachowych wychodzi z młodych głów:

– nieuzasadniony, niesprawiedliwy awans,
– zabobonna wiara w moc stosunku oralnego jako jego jego akceleratora
– seksualne podłoże awansu, choć też nieco komplikująca sprawę odrażająca nieatrakcyjność awansującej,
– stara. gruba. zrzygałem się.

To jest dla mnie jak mikroplastik w naszych organizmach. Mroczne dziaderskie dziedzictwo ujawniające się w głowach małolatów, w dużej mierze dziewczyn. Konserwatyzm, przemoc, anty-wolność, terror nicości.”

 

Leave a Reply