Rockowa energia w czystej postaci. Moon Valley z debiutanckim albumem!

Tęsknicie za wytrawnym brzmieniem gitarowym z domieszką grunge’u i stoner rocka? Zespół Moon Valley wydał debiutancki album, na którym znajdziecie wiele rockowej energii. Płyta zatytułowana po prostu “Moon Valley” ukazała się w minionym roku.

fot. materiały prasowe

Zespół Moon Valley powstał w 2021 roku z inicjatywy gitarzysty Zbigniewa Liśkiewicza oraz wokalisty Michała Golonki.

 

W początkowych założeniach miał to być projekt muzyczny, którego celem byłoby tworzenie oraz nagrywanie autorskiego materiału, jednak już po nagraniu wokali do drugiego utworu zapadła decyzja o uformowaniu pełnego składu.

Niedługo potem wybrana została nazwa dla zespołu, a jego szeregi po kilku perturbacjach zasilił basista Mirosław “Miruś” Drzyzga i perkusista Mik Len. W tym składzie zespół zagrał swoje pierwsze koncerty w Krakowie, a także zakończył prace nad debiutancką płytą, która jest dostępna w formie fizycznej oraz w serwisie Spotify. Ostatecznie, Mika na perkusji zastąpił Paul Chapman. Tym samym uformował się dzisiejszy skład grupy. Obecnie zespół koncertuje i zbiera pomysły na nowe utwory.

*****

Album składa się z autorskiego materiału skomponowanego przez gitarzystę – Zbigniewa Liśkiewicza – na przestrzeni kilku lat, później uzupełniony o partie wokalne oraz teksty autorstwa wokalisty – Michała Golonki. Muzyka oparta została na wyrazistych riffach gitarowych oraz energicznej grze perkusyjnej, będąc owocem inspiracji wieloma odmianami rocka. Pojedyncze utwory zbliżają się do popu, inne oscylują wokół grunge’u, a jeszcze inne czerpią ze stoner rocka. Teksty to głównie osobiste przemyślenia autora na temat nieprzewidywalności życia, tego co da się w nim kontrolować, a wobec czego pozostaje się bezwładnym – każdy rozpisany z myślą o nastroju danej kompozycji. Po paru poprawkowych sesjach nagraniowych, wielu szlifach w miksie oraz masteringu, który nadał brzmieniu jego finalną przestrzenność, a także burzliwej debacie na temat strony wizualnej, płyta w swojej aktualnej formie ujrzała światło dzienne.

*****

Skład zespołu:

Zbigniew Liśkiewicz – gitara
Michał Tadeusz Golonka – wokal
Mirosław „Miruś” Drzyzga – bas
Paul Chapman – perkusja

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply