“Jest tylko teraz”, czyli jak “Sexi Flexi” Natalii Kukulskiej stało się inspiracją dla Męskiego Grania 2022

Skład Męskiego Grania Orkiestry zawsze trzymany jest w wielkiej tajemnicy. W tym roku zespół tworzą: BEDOES, KWIAT JABŁONI i ZALEWSKI. Muzycy wspólnie nagrali singiel „Jest tylko teraz”, którego premiera odbyła się 31 maja w samo południe. Czy coś przypomina Wam fragment “Nie ma, co się bać. Nie ma, co się bać”?.

fot. materiały prasowe

Męskie Granie, słynie z muzycznych eksperymentów i śmiałego przekraczania artystycznych granic. W tym roku trasa jeszcze bardziej otwiera się na muzyków z młodszego pokolenia oraz nowe gatunki, w tym rap. Rezultatem tych zmian jest skład tegorocznej Orkiestry. Najbardziej znaną dla fanów trasy twarzą w zespole jest z pewnością ZALEWSKI. Artysta od lat związany jest z projektem i wielokrotnie był już członkiem orkiestr Męskiego Grania.

To on jest jednym z autorów najpopularniejszego dotychczas singla promującego Męskie Granie, czyli „Początku” (ponad 132 mln wyświetleń na YT). Na trasie występował już także duet KWIAT JABŁONI, choć Kasia i Jacek Sienkiewicz w składzie orkiestry debiutują. Ich obecność nie powinna jednak być niespodzianką dla bacznych obserwatorów polskiej sceny muzycznej, bo ich artystyczne dokonania cieszą się dużym uznaniem i fanów, i krytyków.

Pewnym zaskoczeniem dla miłośników Męskiego Grania może być natomiast pojawienie się w składzie BEDOESA.  Mimo młodego wieku, albumy rapera pokryły się diamentem i wielokrotną platyną. Popularność rapera jest w tym przypadku ważniejsza, niż jakość jego twórczości i koncertów, na których wypada… słabo.

Ciekawszy jest jednak fakt, że piosenka “Jest tylko teraz” została tak napisana, żeby z czymś nam się kojarzyła, przez co szybciej stanie się potencjalnym “przebojem”. Czy jej końcówka nie przypomina fragmentu utworu “Sexi Flexi” Natalii Kukulskiej? Tutaj jest “nie ma co się bać, nie ma co się bać”, a tam było “shake that to the beat. Now shake it to the beat”. Zachęcamy do słuchania od 2:37 piosenki Natalii i porównania z końcówką nowego “hymnu”.

Tegoroczne Męskie Granie promuje singiel „Jest tylko teraz”. Autorami słów do utworu są: Krzysztof Zalewski, BEDOES (Borys Przybylski) i Kasia Sienkiewicz. Muzykę skomponowali: Krzysztof Zalewski, Kasia Sienkiewicz oraz Jacek Sienkiewicz. Za produkcję, mix i mastering odpowiada SMOLIK. Hymn trasy będzie można usłyszeć na letnich koncertach w aż ośmiu miastach.

 

Jak co roku singiel promuje teledysk. Za klip do utworu „Jest tylko teraz” odpowiada Daniel Jaroszek. – Punktem wyjścia dla całego projektu była idea bycia razem i zmiksowanie światów trzech z pozoru rożnych artystów, reprezentujących trzy odmienne muzyczne style. Mając taką bazę długo szukaliśmy rozwiązania, które w idealny sposób pokaże charakter nowego hymnu Męskiego Grania 2022. Pierwszym sukcesem było zarażenie artystów naszym pomysłem. Ich współpraca i chęć realizacji wszystkiego przerosła nasze oczekiwania. Z mojej perspektywy to niezwykle uczucie, kiedy wszyscy zaangażowani w projekt ludzie starają się stworzyć wspólnie coś niezwykłego. Efekt? Musicie ocenić sami. Ja mogę powiedzieć tylko, że jestem dumny, że mogłem być częścią tego projektu – mówi Jaroszek.

 

Leave a Reply