Nova Fala prezentuje debiutancki utwór “Tańczcie zapałki”! [RECENZJA]

“Tańczcie zapałki” to debiutancki singiel krakowskiego zespołu Nova Fala. To doskonała propozycja dla miłośników alternatywnego rocka z domieszką synthu i elektroniki.

Rockowa siła, młodzieńcza brawura, ale też świetnie zmaterializowana energia – to wszystko składa się na debiutancki, niezwykle porywający utwór “Tańczcie zapałki” zespołu Nova Fala. Choć propozycja nie jest nowa (wtajemniczeni wiedzą, że grupa zaprezentowała ją jakiś czas temu na Festiwalu Młodych Twórców), to teraz została dopracowana, by móc być pełnoprawną wizytówką bandu. O sile, ale też istocie tej piosenki decyduje także bardzo dobre zgranie wszystkich instrumentów, co podkreśla ich zawodowstwo. Dzięki temu kompozycja ma spójną i na swój sposób oryginalną formę.

fot. materiały prasowe

Niezła dynamika oraz świeżość podkreślona ciekawie zaprezentowanymi syntezatorami sprawia, że utwór ma całkiem przebojowy potencjał. A zapętlająca się rytmika perkusji z gitarowym, czasem cięższym zacięciem powoduje, że kawałek “Tańczcie zapałki” posiada faktycznie angażujący klimat. Jeżeli szukacie ciekawych debiutów, które nie popadają w rutynę oraz przesadny patos w wytartej do bólu konwencji, to posłuchajcie tego utworu. Satysfakcja gwarantowana. Z czasem pojawi się zapewne jeszcze bardziej wytrwana znamienność, bo Nova Fala posiada wszelkie predyspozycje do tego, żeby tworzyć rzeczy ważne, ale we własny, niepozbawiony rozrywkowego charakteru sposób. Panowie, idźcie za ciosem!

*****

Tańczcie zapałki” to utwór, który opowiada o sile społeczeństwa i młodego pokolenia. Chcemy by głos młodych osób był słyszalny, a swoją muzyką to wspieramy. Aby osoby stojące z tyłu nie bały się występować w przód ze swoją opinią. Czy będzie to pozytywna energia lub negatywne emocje, tańczące płomienie zapałek pomogą nam wzniecić ogień w sercach ludzi i dodać im odwagi.

Nova Fala to założony październiku 2019 roku zespół alternatywno-rockowy z domieszką synthu i electro. Ich muzyka charakteryzuje się łatwo wpadającymi w ucho melodiami, wyraźnym basem oraz pełnym energii rytmem.

“Każdy z nas ma inne korzenie muzyczne, dlatego wszyscy wnosimy do naszej muzyki całkowicie świeże spojrzenie na nasze brzmienie. Połączyła nas miłość do muzyki i do tworzenia czegoś nietuzinkowego, czegoś o czym ludzie będą chcieli mówić.” – jak informuje zespół.

*****

Skład zespołu Nova Fala:

Jakub Walkowicz – wokal, gitara

Karol Cedro – syntezator, wokal wspierający 

Tomasz Płaneta – bas

Mateusz Sitko – perkusja

 

Leave a Reply