Basia Błaszczyk powraca w solowej odsłonie. Posłuchaj utworu “Kwiecień plecień”

“Kwiecień plecień” to pierwszy solowy singiel Basi Błaszczyk. To jednocześnie początek nowej drogi artystycznej, zapowiadający kolejne autorskie kompozycje wokalistki. Do utworu powstał teledysk.

Zagłosuj na piosenkę “Kwiecień plecień” na Opolskiej Liście Polskiej Piosenki: https://radio.opole.pl/549,0,opolska-lista-polskiej-piosenki

Na utwór można głosować od niedzieli od godz. 17:00 do czwartku do 15:00.

“Kwiecień plecień” to muzyczna opowieść opisująca prawdę o skomplikowanym pięknie kobiecych emocji. Często niepoukładanych, głęboko schowanych, niezrozumianych… Czekają by o sobie powiedzieć jak na pierwsze oznaki rozkwitu, zwiastujące długo wyczekiwany owoc.

Delikatny głos Basi, ciepłe brzmienie fortepianu i wiolonczeli wprowadzają słuchacza w bajkowy świat pełen akustycznych dźwięków. Premierze towarzyszy wiosenny klip.

fot. Magdalena Paszko

Basia Błaszczyk to wokalistka i songwriterka. Absolwentka Wydziału Jazzu w Katowicach. Od kilku lat koncertuje ze swoim autorskim materiałem w skład, którego wchodzą jej piosenki z własnymi tekstami. Kreuje wdzięczne melodie połączone z treściami inspirowanymi poezją. Jej muzyka to prawda o niej samej.

W 2019 r. skomponowała i wydała debiutancki album “Land Art”  jako część duetu “Two I Am”. Obecnie pracuje nad solowym projektem, planując kolejne muzyczne premiery.

*****

Słuchaj utworu “Kwiecień plecień” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/basiablaszczykkwiecienplecien

 

fot. okładka singla

Leave a Reply